Trójmiasto zimą

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Lubicie polskie morze? Pewnie często odwiedzacie je w sezonie letnim. Jeśli latem jest dla was tłoczno, podpowiadamy, co robić w trzech nadmorskich miastach zimą. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.

- Advertisement -

DLA ZDROWIA
Nie bez powodu Sopot jest uznawany za uzdrowisko. Jodu w powietrzu tu nie brakuje. Co więcej powietrze w tym rejonie należy do najczystszych w Polsce.  Jesienny, lub zimowy spacer brzegiem morza jest znacznie zdrowszy, przyjemniejszy i spokojniejszy niż latem.

IMPREZOWO I KULTURALNIE

Scena rozrywkowa ma wiele do zaoferowania. Poza sezonem wszystkie trzy miasta oferują ciekawe wydarzenia kulturowe. W Gdańsku warto wybrać się na koncerty i spektakle, W Sopocie można się pobawić w najlepszych klubach, lub odwiedzić  modernistyczne wystawy w Gdyni. Bardzo polecamy zwiedzenia historyczne Centrum Stocznia Gdańska.

 ZWIERZĘTA

Warto wybrać się do  Akwarium Gdyńskiego, gdzie znajduje się ponad 1500 sztuk ryb, płazów i gadów z różnych stron świata. Można tam nawet zobaczyć płaszczki i krokodyle. Jeśli ktoś woli ptaki polecamy Papugarnię w Gdańsku. Miejsce otwarte raptem parę tygodni temu, gdzie z papugami można się blisko integrować i bawić.

JEDZENIE

Trójmiejska scena kulinarna to prawdziwy raj. Do wyboru mamy setki knajpek. Od eleganckich restauracji w stylu Fine dining, po luzackie knajpki z burgerami czy falafelami. Mieszkańcy trójmiasta lubią robić sobie “knajping”, czyli odwiedzanie kilku restauracji podczas jednego wieczoru. Idealne rozwiązanie na zimowe weekendy.

 

Przeczytaj koniecznie:

Miss Egzotica 2018. Która kobieta wywalczyła tytuł najpiękniejszej?