Sposoby na SMOG

0
832

Warszawa została określona miastem z najgorszym powietrzem w Polsce! Zimą, gdy stężenie smogu jest wysokie, szkodliwe pyły przenikają również do mieszkań. Podpowiadamy, jak chronić się przed smogiem w domu oraz na ulicy.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA
Wydajny oczyszczacz powietrza kupimy już za ok. 800-900 zł, a im więcej ma funkcji oraz im lepsze filtry, tym jego cena rośnie. Najsprawniej działają filtry HEPA z oznaczeniami H13 i H14. Im wyższa liczba, tym lepsze właściwości filtrujące.

 

ROŚLINY

Rośliny produkują tlen i pięknie zdobią mieszkanie. Warto zainwestować w liście, zielone krzewy. Część roślin posiada większe, niż inne właściwości oczyszczające powietrze w mieście. Warto wymienić chociażby paproć nefrolepis, sansewierię, aglonemę, epipremnum złociste czy skrzydłokwiat.

 

MASECZKI

W Polsce nadal nie jest to popularna metoda chronienia się przed smogiem, ale w wielu miastach na świecie maski przeciwpyłowe są tam na porządku dziennym. Dobre modele potrafią zatrzymać prawie 100% zanieczyszczeń.

 

WITAMINY

Zadbaj o swoją dietę. Witaminy A, C, E oraz selen, pomagają zneutralizować nadmiar wolnych rodników w organizmie, które powstają na skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

 

OGRANICZ SPACERY

W szczególności unikaj ruchliwych ulic, w okolicy gromadzi się bardzo dużo zanieczyszczeń wywołanych przez samochody.

 

WYJAZDY ZA MIASTO
Jeśli masz taką możliwość wyjeżdżaj za miasto i do regionów z lepszym powietrzem. Polecamy trójmiasto, morskie powietrze jest bez porównania lepsze, od tego, którym oddychamy w miastach Polski centralnej. Zobacz co polecamy.

Trójmiasto zimą