Strona główna Ciekawostki Życie jak w raju za 4 złote? To możliwe!

Życie jak w raju za 4 złote? To możliwe!

0
Życie jak w raju za 4 złote? To możliwe!

Piękna temperatura wynikająca z klimatu śródziemnomorskiego, grzejące słońce utrzymujące całoroczną opaleniznę na Twojej skórze, piękne akweny otaczające tereny zielone. Ponadto 3 aktywne wulkany w obrębie wyspy, wiele obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO i ciągnące się w nieskończoność pola winogron. To wszystko może być Twoje za jedyne 1 euro!

PRZECZYTAJ TAKŻE: #2 Poznańscy Podróżnicy: Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców. | Festiwal Śladami Marzeń

Sambuca di Sicilia położona jest w regionie Sycylia w prowincji Agrigento. Umiejscowiona jest na wzgórzu z widokiem na śródziemnomorską wyspę i piękne plaże, jedyne 16 kilometrów od wybrzeża Morza Śródziemnego. Według danych z 2010 roku gminę zamieszkiwało tylko 6254 osób. Jeżeli więc szukasz miejsca, które pomoże ci przetrwać zimę, może to być odpowiedni moment na inwestycję. Władze miasta na Sycylii wyszły teraz z wyjątkową propozycją. Na rynku pojawiły się na sprzedaż dziesiątki domów na tych terenach za symboliczne 1 euro. Z czego wynika tak niska cena? Lokalne władze chcą ożywić społeczność, która, podobnie jak wiele innych wiejskich obszarów we Włoszech, ucierpiała w ostatnich latach z powodu wyludnienia, ponieważ jej mieszkańcy przenoszą się coraz częściej do większych miast.

Mieszkańcy malowniczych okolic wybierają większe miasta, jak Mediolan, Rzym czy Neapol. Głównie z powodów ekonomicznych. Tak samo jest w przypadku Sambuca di Sicilia, gdzie władze ubolewają na spadającą populację mieszkańców. Masowe wyludnienia nie przeszkadzały aby w 2016 r. publiczna telewizja RAI przyznała temu miejscu tytuł najpiękniejszego miasteczka w Italii.

W przeciwieństwie do innych miast, które sieją jedynie propagandę, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich wystawionych za jednego dolara domów. Nie jesteśmy żadnymi pośrednikami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gdzie najczęściej latają Polacy? Wzrost w 2018!

Jest jednak pewien haczyk. Nowi właściciele zobowiązani są ponieść koszty odnowienia apartamentów w ciągu trzech lat od dokonania zakupu. Metraż waha się od 40 do 150 metrów a lokale są w dość słabej kondycji. Z podpisaniem umowy zgadzają się na odnowienie zakupionych domów, przeznaczając na to od 15 tysięcy euro wzwyż. Ponadto konieczna jest wpłata zaliczki w wysokości 5 tysięcy złotych, która zwrócona zostanie po tym, jak władze upewnią się, że domy rzeczywiście zostały odnowione.

Sambuca jest znana jako miasto splendoru. Ten żyzny kawałek ziemi nazywany jest ziemskim rajem. Znajdujemy się w naturalnym rezerwacie, pełnym historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie. To idylliczne miejsce.

Sycylia ma typowy klimat śródziemnomorski z łagodną i wilgotną zimą oraz suchym i gorącym latem. Wybrzeże charakteryzują temperatury porównywalne z panującymi w Afryce Północnej, za to w miesiącach zimowych Etnę pokrywa śnieg. Roczne opady wynoszą 1200-1400 mm., natomiast na wschodzie wyspy opady nie przekraczają 400-600 mm. Gwałtownych opadów można spodziewać się późną jesienią i wczesną wiosną. Zdarza się, że ulewa trwa nieprzerwanie przez kilka dni, lecz równie dobrze może się przejaśnić w ciągu kilku minut.

Tego typu inwestycja brzmi jak świetny pomysł na spełnienie marzenia o drastycznej zmianie w życiu. Jeśli kiedyś wyobrażaliście sobie jak to by było być jednym z bohaterów filmów Paolo Sorrentino to dzięki temu zakupowi może być o krok bliżej od tej utopijnej wizji. Na stronie internetowej regionu możecie zapoznać się z ofertą i na poważnie rozważyć zakup domu na rajskiej wyspie za bezcen. Może będziemy sąsiadami? 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!