Wielka Brytania zakazała sprzedaży szczeniąt i kociąt przez strony trzecie, aby chronić zwierzęta przed wykorzystywaniem

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Próbując chronić zwierzęta przed wykorzystywaniem, Wielka Brytania uchwaliła nową ustawę zakazującą sprzedawcom komercyjnym stron trzecich sprzedawania szczeniąt i kociąt. Rząd brytyjski chce zaatakować „farmy szczeniąt” i utrudnić pracę dealerom, którzy wydają się nie mieć względu na dobrostan zwierząt.

Osoby, które chcą mieć kotka lub szczeniaka, muszą udać się do schroniska dla zwierząt, grupy ratunkowej lub bezpośrednio do hodowcy, zamiast udać się do zewnętrznego sprzedawcy detalicznego.

- Advertisement -

Poparcie dla sprzedaży stron trzecich było przytłaczające, a Minister Ds. Dobrostanu Zwierząt David Rutley twierdzi, że nowa ustawa „jest częścią naszego zobowiązania, aby zapewnić ukochanym zwierzętom w całym kraju start w dobre życie”.

Od teraz mieszańcy Wielkiej Brytanii, którzy chcą kupić czworonożnego przyjaciela, muszą udać się bezpośrednio do hodowcy lub ośrodka, w którym odnajduje się nowy dom dla zwierzęcia, tzw. rehoming, zamiast do sklepu zoologicznego lub handlarzy.

Weterynarz Marc Abraham, założyciel Pup Aid, mówi, że nowa ustawa to zwycięstwo dla oddolnych bojowników – jak również dla psów i kotów z Wielkiej Brytanii – i to uczyni hodowców bardziej odpowiedzialnymi. Abraham mówi również, że zakaz sprawi, że każdemu będzie trudniej sprzedać nielegalnie przemycone szczenięta i kocięta.

Organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt również chwalą nowe prawo – jeden z najbardziej znanych schronisk dla zwierząt w kraju, Battersea Cat and Dogs, popiera zakaz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną. Raport WWF Living Planet 2018 – f7city.pl

Zmiana prawa pojawiła się po tym, jak instytucja RSPCA poprosiła o informację na temat dwóch osób, które zostały przyłapane na gorącym uczynku z kamer, na których widać jak porzuciły psa, odjechały i ignorowały prośbę psa o powrót do samochodu.

Filmik z porzucenia, który miał miejsce na początku grudnia w Trentham (około 150 mil na północny zachód od Londynu), stał się popularny w mediach społecznościowych.

„Widok biednego, przestraszonego psa w tak oczywistym niebezpieczeństwie, próbującego wskoczyć z powrotem do samochodu, który odjeżdża, rozdziera serce” – powiedziała inspektor RSPCA Natalie Perehovsky. „Nie mogę zrozumieć, jak ktoś mógł to zrobić.”

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! ?

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl