Strona główna Badania Warszawa w TOP10 wegańskich miast na świecie!

Warszawa w TOP10 wegańskich miast na świecie!

0
Warszawa w TOP10 wegańskich miast na świecie!

Weganizm nie jest już tylko traktowany jako wybór nawyków żywieniowych. Jest to swego rodzaju filozofia życia, ideologia, za którą stoi świadomość ekologiczna i wrażliwość. Dieta ułożona w oparciu o produkty roślinne z założenia wyklucza wszystkie niehumanitarne formy wykorzystywania i okrucieństwa wobec zwierząt. Zalety takiej kuchni odczuwa się nie tylko na swoim ciele, ale również w skali świata. Z tego powodu coraz więcej lokali otwiera się w zgodzie z tą filozofią.

Przeczytaj też: Rozwój infrastruktury rowerowej w Warszawie, oby tak dalej! 

Dieta wegańska często uważana jest za zbyteczne odmawianie sobie przyjemności, fanaberię, a nawet bezsensowną modę. Należy jednak wiedzieć i zrozumieć, że prawdziwi weganie to ludzie, dla których cierpienie zwierząt, wykorzystywanie ich w przemyśle spożywczym i zabijanie jest rzeczą absolutnie nie do przyjęcia. W wielu przypadkach weganie nie noszą ubrań zawierających w składzie surowce pochodzenia zwierzęcego, wyrażają całkowity sprzeciw wobec rozrywek z udziałem zwierząt jak wyścigi, cyrk, ogrody zoologiczne czy rodeo.

Przeprowadzone badania potwierdzają, że osoby stosujące dietę wegańską rzadziej borykają się z cukrzycą, chorobami serca czy nowotworami. Dzieje się tak za sprawą niskiej zawartości szkodliwych tłuszczów nasyconych w diecie, prowadzących często do wspomnianych powikłań zdrowotnych.

Podczas, gdy w Poznaniu w ten weekend odbywa się kolejna edycja Wege Festiwalu (zobaczcie naszą fotorelację!), strona HappyCow zdała raport z 10 najbardziej przyjaznych dla wegan miast. Warszawa znalazła się na 7 pozycji przed Toronto, Pragą i Paryżem. Na podium zestawienia wylądowały trzy stolice świata: Londyn, Berlin i Nowy Jork. Przy tak wielkich, światowych i świadomych aglomeracjach wyróżnienie w pierwszej dziesiątce to duży sukces. Na stronie internetowej przeczytamy o bardzo dobrze prosperującym rozwoju naszego rynku – według podanych informacji w centrum Warszawy w roku 2018 funkcjonowało 47 wegańskich restauracji, a pełna oferta zawierała aż 112 propozycji.

Duże zagęszczenie powoduje, że bardzo wygodnie jest przemieszczać się od jednej do drugiej

Dalej autorzy zwracają uwagę na dynamiczny i różnorodny rozwój warszawskiej sceny wegańskiej, na przykładach restauracji z wegańskim sushi, knajpą wegańską ze specjalnościami włoskimi, oraz Vegan Ramen Shopem, która w ocenie autorów jest knajpą z ramenem na najwyższym, światowym poziomie. Jednak najbardziej charakterystyczne i najczęściej wybierane warianty smakowe to niezmiennie burgery, falafle i warianty tradycyjnej kuchni polskiej w wydaniu bezmięsnym. Dzięki działalności między innymi strony internetowej wege-warszawa, możecie posiłkować się mapą wegańskich knajp, w celu znalezienia swojego ulubionego posiłku.

Jako wybór stylu życia, weganie unikają również produktów takich jak skóra, wełna, futro, jedwab i inne produkty (kosmetyczne, handlowe itd.), Które mogły być badane na zwierzętach. Niektórzy przyjmują weganizm na krótki okres czasu, ze względów zdrowotnych lub moralnych, a inni sprawiają, że jest to wybór przez całe życie. Jego popularność wzrasta stale od 20 lat.

źródło: miasto2077

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!