Warszawa w najlepszej 10-tce miast na świecie. Poznaj powód!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Warszawa po raz kolejny została wyróżniona. Znalazła się wśród 10 najlepszych miast świata. Poza stolicą Polski, na liście znalazły się 3 inne europejskie metropolie. O jaką listę chodzi?

Chodzi o miasta przyjazne weganom. Portal dla wegan i wegetarian Happycow.com opublikował listę 10 miast najbardziej przyjaznych weganom. Warszawa znalazła się w najlepszej dziesiątce.

Brano pod uwagę:

- Advertisement -
  • liczbę wegańskich restauracji (w odległości około 13 km),
  • liczbę wegańskich/wegetariańskich lub oferujących wegemenu restauracji (w odległości 8km),
  • oraz ogólne wrażenie, na ile przyjazne weganom wydaje się konkretne miasto (łatwość dostępu do wegańskich produktów, tempo rozwoju tego typu inwestycji).

Wegetarianizm

Wegetarianizm to świadome i celowe wyłączanie z diety mięsa, w tym ryb i owoców morza. Dieta wegetariańska oparta jest głównie na pokarmach roślinnych.

W zależności od typu wegetarianizmu dopuszcza się czasami spożycie produktów mlecznych (laktowegetarianizm), jaj (owowegetarianizm), ryb (pescowegetarianizm) oraz drobiu (semiwegetarianizm). Najpopularniejszą odmianą diety wegetariańskiej jest laktoowowegetarianizm, który dopuszcza spożycie nabiału i jaj.

W przypadku wegetarian najczęściej występują niedobory białka, witaminy B12, witaminy D, żelaza, cynku, wapnia, selenu, jodu oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Trzeba na to zwrócić uwagę będąc wegetarianinem, ponieważ rezygnując ze spożywania mięsa, musisz zadbać o uzupełnienie tych składników, które dostarczasz organizmowi jedząc mięso.

Weganizm

Weganizm to typ wegetarianizmu, w którym wyklucza się wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Weganizm to jadłospis oparty wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego (zboża, owoce, warzywa, orzechy).

Weganizm zakłada całkowite wykluczenie z użycia produktów pochodzenia zwierzęcego, poczynając od produktów spożywczych (mięso, ryby, jaja, mleko, a nawet miód), a kończąc na odzieży ze skóry, jedwabiu czy wełnie.

POLECAM PRZEPIS NA WEGAŃSKIE CIASTO CZEKOLADOWE – f7kulinarne.com

Coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania mięsa

zdjęcie: pixabay.com

Wegetarianizm staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Szacuje się, że obecnie w Polsce jest ponad milion wegetarian. Stąd też nie dziwi fakt, że Warszawa została wyróżniona. W stolicy Polski jest pełno miejsc przyjaznych wegetarianom i weganom.

W pierwszej trójce wśród 10 najbardziej przyjaznych miast weganom znalazł się:

1⃣ Londyn (110 wegańskich knajp)
2⃣ Berlin (65 wegańskich knajp)
3⃣ Nowy Jork (64 wegańskie knajpy).

Warszawa znalazła się na 7 miejscu. Autorzy zestawienia policzyli, że w polskim mieście jest 47 wegelokali i 112 miejsc dla wegetarian. Skomentowali, że: „zagęszczenie wegańskich restauracji w Warszawie sprawia, że można wprost spacerować od restauracji do restauracji”.

Wśród polecanych lokali znalazły się:

  • restauracje sushi Edamame i Youmiko Vegan Sushi,
  • włoska restauracja Leonardo Verde,
  • Vegan Ramen Shop,
  • Vege Miasto,
  • Lokal Vegan Bistro
  • i Vege Bistro.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Warszawie pojawiły się pierwsze recyklomaty.

W Warszawie powstaje coraz więcej restauracji oferujących kuchnię Bliskiego Wschodu, w tym FalafeLove, Vegan Na Moliera, Tel Aviv, Falafel Bejrut, Keboom.

W stolicy Polski bez problemu znajdziemy miejsca, w których zjemy wegańskie lody, np. w Akwarium i Vegestacji, pyszne, zdrowe wegańskie desery zjemy w Słodkim Bzie, a po wegańskie ciasta i wypieki należy udać się do Lokalu Dela Krem.

Poza tym w Warszawie znajdziemy 100% wegańskie sklepy spożywcze: Evergreen i TerraVege, wegański sklep z winami: Solvino Bio, wegański sklep obuwniczy: Amanas oraz wegańskie salony manicure i pedicure: Salon Wisla i Nailed It.

Redaktorzy Happycow.pl zwrócili uwagę na fakt, że w Warszawie wegetarianie i weganie mogą wybierać wśród dań z kuchni japońskiej, włoskiej, amerykańskiej czy polskiej. Jest ogromna różnorodność i wiele możliwości.

Wisienką na torcie jest warszawska burgerownia Krowarzywa. Serwowane są tam tylko burgery mezmięsne, ale lokal ten został dwukrotnie zdobywcą tytułu „Najlepszego burgera w Warszawie”. Będąc w Warszawie obowiązkowo trzeba odwiedzić to miejsce.

W Warszawie z każdym rokiem powstaje coraz więcej wegańskich i wegetariańskich knajp. Ta branża gastronomiczna rozwija się w stolicy w zaskakującym tempie.

Poniżej cała lista 10 miast najbardziej przyjaznych wegetarianom i weganom:

1⃣ Londyn
2⃣ Berlin
3⃣ Nowy Jork
4⃣ Portland
5⃣ Tel Awiw
6⃣ Los Angeles
7⃣ Warszawa
8⃣ Toronto
9⃣ Praga
? Paryż

Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow

Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl

Źródło: happycow.pl