Zobacz najdłuższy most świata. Ma 55 kilometrów długości!

0
1620
zdjęcie: facebook.com

Najdłuższy most świata powstał oczywiście w Chinach. Łączy Chiny kontynentalne z wyspiarskimi Makau i Hongkongiem. Został otwarty w październiku 2018 roku i mierzy ponad 55 kilometrów długości. Zobaczcie, jak to wygląda na zdjęciach. Naprawdę robi wrażenie!

Chiny nie ustępują w gonitwie za nowymi technologiami i innowacyjną infrastrukturą. Tym razem Chińczycy mogą pochwalić się najdłuższym mostem na świecie: Hong Kong–Zhuhai–Macau Bridge.

Most ten wybudowany został nad wodą i połączył Hongkong, Zhuai i Makau. Mierzy łącznie 55 kilometrów i został oddany do użytkowania 24 października 2018 roku.

O budowie takiego mostu mówiono już w 1983 roku, jednak prace budowlane rozpoczęły się w 2009 roku (od strony kontynentalnej), a w 2011 roku od strony Hongkongu.

Koszt inwestycji to prawie 16 mld dolarów. Przejazd przez cały most wiąże się z przeprawą przez trzy podwieszane mosty oraz podmorski tunel długości ponad 6 km. Wjazd do tunelu jest na sztucznie wybudowanej wyspie. Aby powstał ten tunel stworzono dwie takie wyspy.

Most ma dwie jezdnie. Każda z jezdni ma po trzy pasy. Zbudowanie mostu polepszyło jakość życia. I tak na przykład trasę z Hongkongu do Zhuhai można pokonać samochodem w 30 minut. Wcześniej, gdy nie było  tego mostu, człowiek musiał poświęcić aż 3 godziny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Złoty Most podtrzymywany przez gigantyczne, betonowe dłonie – nowa atrakcja Wietnamu

zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl

Źródło: PAP, rmf24.pl, archirama.muratorplus.pl