Strona główna Ciekawostki W Indiach otwarto szpital dla pokrzywdzonych słoni.

W Indiach otwarto szpital dla pokrzywdzonych słoni.

0
W Indiach otwarto szpital dla pokrzywdzonych słoni.

Kilka miesięcy temu w Indiach otwarto pierwszy szpital dla pokrzywdzonych słoni. Od tego czasu wyleczono ich już 26.

Grupa ds. Dobrostanu zwierząt Wildlife SOS, która od 1955 roku zamuje się ratowaniem dzikich stworzeń, otworzyła centrum medyczne w Uttar Pradesh. Organizacja ratuje nie tylko słonie, ale również niedźwiedzie, lamparty, źółwie i inne zagrożone gatunki.

Szpital otwarto w listopadzie 2018 roku i od tego czasu uratowano 26 słoni przed obozami jeździeckimi czy cyrkami. Większość zwierząt, które trafiają do tego typu miejsc potrzebuje specjalnej opieki medycznej z powodu zaniedbań i niedożywienia. Zwierzęta, które trafiają do szpitala są badani przez jednego z weterynarzy w celu określenia szkód.

Szpital Wildlife SOS Elephant Hospital oferuje przenośne aparaty rentgenowskie, ultradźwięki i specjalistyczne narzędzia do pielęgnacji stóp. Ponato posiada bezprzewodową radiologię cyfrową, laseroterapię, własne laboratorium patologii i podnośnik medyczny umożliwiający podnoszenie niepełnosprawnych słoni i ich przenoszenie po obszarze leczenia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

Jedną z podopiecznych ośrodka jest Holly, którą odebrano prywatnemu właścicielowi. Słonica nie widzi na oczy, a kiedy została uratowana jej ciało było pokryte nieleczonymi ropniami. Teraz Holly otrzymuje opiekę medyczną jakiej potrzebuje.

Po wyleczeniu słonie trafiają do jednego z dwóch rezerwatów w Indiach.

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7poznan.pl