Strona główna Ciekawostki Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

0
Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

Popularna winnica położona w dolinie rzeki Douro zaskoczyła kreatywnością. Oprócz zwykłych hotelowych pokoi, oferuje luksusowe wnętrza beczek do wina. Kto nie chciałby zamieszkać w beczce?

Quinta Da Pacheca to nazwa tradycyjnej, rodzinnej winnicy oraz położonego obok hotelu. Pierwsze zmianki o tym miejscu pochodzą jeszcze z 1551 roku. Od tego czasu zmieniło się wiele, nie zmienił się zaś sposób wyrobu winnych trunków. Twórcy trzymają się tradycyjnych receptur, wciąż ugniatają winogrona stopami.

O ile jednak winnica pozostaje tradycyjna, o tyle hotel nie ucieka od nowoczesności. Do tej pory turystów witały przytulne, aczkolwiek przeciętne wnętrza hotelowe. Od niedawna przyjezdni będą mogli zamieszkać w beczkach do wina położonych pośród winnej roślinności.

Wynajem pokoju o kształcie beczki do wina to koszt 295 €. Oferta cieszy się niemałą popularnością – najbliższe kilka tygodni jest w pełni zabukowanych, natomiast liczba wolnych pokoi w kwietniu znacznie ograniczona. Turyści, którzy chcą nie tylko zwiedzić winnicę, ale również zamieszkać we wnętrzu beczki, powinni dokonać rezerwacji jak najwcześniej – zwłaszcza, że oryginalnych pokoi jest zaledwie dziesięć.

fot: źródło
fot: źródło

Niewielkie pokoje, które kształtem i formą przypominają beczki, to odważny architektoniczny projekt. Surowe drewno pozwala połączyć się z naturą w znacznie większym stopniu, na czym przede wszystkim zależy twórcom projektu. Pomimo tego, że rustykalność, wiejskość została najbardziej zaakcentowana, nie można odmówić beczkom wysokiego standardu – pokoje m.in. posiadają klimatyzację czy dostęp do Wi-Fi. Wyposażenie w pełni odzwierciedla założenia projektu – brak jakichkolwiek ozdób, które mogłyby zaburzyć prostotę, jaka przede wszystkim charakteryzuje ten nietypowy projekt. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 30 metrów kwadratowych, co sprawia, że beczka jest niemalże takich samych rozmiarów co standardowy pokój hotelowy.

Każda z beczek posiada oszklone wyjście na patio, z którego rozciąga się widok na rosnące winogrona. Malowniczej scenerii dopełniłaby jedynie lampka czerwonego wina.

fot: źródło

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl