Strona główna Fakty Jedyni rdzenni Amerykanie postanowili pokryć koszty pogrzebów ofiar tornado w Alabamie.

Jedyni rdzenni Amerykanie postanowili pokryć koszty pogrzebów ofiar tornado w Alabamie.

0
Jedyni rdzenni Amerykanie postanowili pokryć koszty pogrzebów ofiar tornado w Alabamie.

The Poarch Band of Creek Indians przekazuje darowiznę w wysokości 184 tysięcy dolarów na opłacenie pogrzebów ofiar tornado.

W zeszłym tygodniu w stanie Alabama, w hrabstwie Lee miało miejsce tornado. Wiatr osiągnął prędkość 270 kilometrów na godzinę i zniszczył wszystko, co znalazło się w jego pobliżu. Alabama położona jest w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych nad Zatoką Meksykańską, gdzie tego typu zjawiska zdarzają się często.

Pomóc ofiarą zechcieli jedyni rdzenni Amerykanie uznawani przez Stan. Plemię zdecydowało się pokryć koszty pogrzebów 23 ofiar, tym samym przekazując 184 tysięcy dolarów.

Zdjęcie: źródło

„W czasach największej potrzeby często widzimy, jak nasze wspólnoty spotykają się, aby pomagać sobie nawzajem – to jeden z tych okresów” – powiedziała Stephanie A. Bryan, przewodnicząca plemienia i dyrektor generalny Poarch Band of Creek Indians. „Nasze myśli i modlitwy są z tymi wszystkimi, których to dotyczy”.

Wśród 23 ofiar znalazły się 4 dzieci. W piątek prezydent Donald Trump odwiedził Alabamę, aby osobiście spotkać się z osobami, które straciły swoich bliskich. „Widzieliśmy rzeczy, w które ciężko uwierzyć” – powiedziała głowa państwa.

“The Tribe is making a $184,000 donation to the East Alabama Medical Center Foundation to assist in the burial of the…

Publisert av Poarch Band of Creek Indians Torsdag 7. mars 2019

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7lodz.pl