Van Gogh w Twoim domu dzięki nowoczesnej technologii.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

The Frame jest niezwykły i stylowy — zmieniliśmy telewizor w prawdziwe dzieło sztuki. Może przekształcić Twoją przestrzeń w galerię sztuki. Każdy detal The Frame wnosi powiew artyzmu do Twojej przestrzeni.

W takim sposób Samsung prezentuje swój nowy produkt, wysokiej jakości telewizor Smart TV. Jaki związek ma telewizor Samsunga ze światowej klasy sztuką?

The Frame to urządzenie, które zamiast zwykłego, czarnego ekranu wyświetla wybrane dzieło sztuki. Samsung współpracuje z czołowymi galeriami – takimi jak nowozelandzka Te Papa, włoska Uffizi czy Muzeum Van Gogha. Instytucje udostępniają swoje zbiory urządzeniu, a użytkownik telewizora The Frame wybiera spośród setek dzieł sztuki te, które zawisną na jego ścianie.

- Advertisement -

Wszystko odbywa się poprzez aplikację Art Store, która pełni funkcję ogromnej wirtualnej galerii. Można odnaleźć w czeluściach aplikacji klasyczne dzieła sztuki, współczesne wariacje na temat malarstwa, a nawet nasze własne zdjęcia. Mianowicie The Frame posiada funkcję wyświetlanie zdjęć wgranych wcześniej przez użytkowników do aplikacji. A wówczas, zamiast arcydzieł van Gogha, salon ozdabia rodzinna fotografia.

Ogromna liczba dostępnych obrazów sprawia, że możemy zmieniać dzieła sztuki w zależności od wnętrza czy nastroju. Mamy do wyboru dzieła Botticellego, Leonarda da Vinci, Eugène Delacroix, Piero della Francesca, Lorenzo Monaco, Rosso Fiorentino i innych. Lekarstwem na brak zdecydowania jest opcja pokazu slajdów – najdłuższy z pokazów może trwać nawet do tygodnia.

Specjalny kabel o niemal niewidzialnej powłoce oraz obramowanie, które do złudzenia przypomina ramę obrazu, świetnie kamuflują urządzenie i sprawiają, że wygląda realistycznie. The Frame wykrywa poziom natężenia światła w otoczeniu i automatycznie dostosowuje do niego jasność i odcienie barw, które zapewnią naturalną iluminację. Jak zapewnia producent, telewizor w każdych warunkach prezentuje obraz w najwyższej jakości.

fot: źródło

Ważnym elementem urządzenia jest również czujnik ruchu – pod nieobecność domowników telewizor całkowicie się wygasza, a wyświetlany obraz znika, aby nie marnować energii. Jest to jedyny czas, kiedy The Frame nie różni się standardowych telewizorów.

Ile kosztuje telewizor, który wnosi powiew artyzmu? Wersja z ekranem o przekątnej 55 cali to koszt 7 500 zł. Do tej niebagatelnej sumy trzeba dodać również cenę miesięcznej subskrypcji aplikacji Art Store. Jednak biorąc pod uwagę, że najdroższe obrazy van Gogha zostają wylicytowane za ponad 80 mln dolarów, koszty telewizora The Frame to niewielka cena za Słoneczniki zdobiące wnętrze salonu. Zwłaszcza, że podczas wymiany oryginalnego obrazu na The Frame żaden ze zwiedzających galerii Albertina nie dostrzegł różnicy.

Źródło artykułu: Samsung, K MAG

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Przeczytaj także:  Poznań przeciwko przemocy seksualnej.