Strona główna Ciekawostki Zakupy 365 dni, 24 godziny, nawet w niedziele!

Zakupy 365 dni, 24 godziny, nawet w niedziele!

0
Zakupy 365 dni, 24 godziny, nawet w niedziele!

Sieci handlowe coraz mocniej stawiają na automatyzację. Polska sieć supermarketów ze zdrową żywnością Bio Family uruchomiła w Poznaniu pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w naszym kraju.

Tyler, the Creator pokazuje kolekcję ubrań na sezon jesień/zima. Zobacz kreację! 

Działający od prawie roku sklep Bio Family w Poznaniu stał się bezobsługowy i całodobowy. Można w nim zrobić zakupy codziennie, także w niedziele objęte zakazem handlu. Sklep Bio Family w Poznaniu działa przy ul. Murawa 2. Specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości produktów ekologicznych, które posiadają europejski certyfikat żywności ekologicznej oraz europejskie certyfikaty ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Sklep w Poznaniu stał się pierwszym bezobsługowym i całodobowym supermarketem w Polsce. Wdrożenie usługi Open 24/7 umożliwia klientom robienie zakupów przez 365 dni w roku – w nocy, każde święto i wszystkie niedziele wolne od handlu.


Jak robić zakupy w sklepie Bio Family w Poznaniu?
Klient otrzymuje specjalną kartę Open 24/7, dzięki której może samodzielnie wejść do sklepu, przykładając kartę do czytnika. Zakupy robi się bez obecności obsługi, a po wybraniu wszystkich produktów udaje się do kasy samoobsługowej. Za zakupy można zapłacić w terminalu płatniczym kartami Visa, MasterCard oraz Apple Pay lub Google Pay.

Po okresie testowym usługa Open 24/7 będzie również dostępna w pozostałych supermarketach Bio Family. W tej chwili oprócz sklepu w Poznaniu sklepy Bio Family działają w Swarzędzu i Wrocławiu.

Poznań przeciwko przemocy seksualnej. Sprwadź TUTAJ.

Żabka stawia na inteligentne kasy

Pomysł na zakupy bez kolejek do tradycyjnych kas, czyli w modelu grab&go, ma też sieć Żabka, licząca ponad 5,2 tys. małych sklepów franczyzowych. Firma mocno stawia na innowacje – we wrześniu zaprezentowała tzw. „sklep jutra”, naszpikowany nowoczesnymi technologiami.

Umieszczono w nim m.in. specjalną samoobsługową kasę, w której produkty będą identyfikowane nie dzięki skanowaniu kodów, ale technologii rozpoznawania obrazów. To bardzo wygodne, bo trzeba będzie jedynie położyć produkty w pojemniku, a kasa w kilka sekund wyliczy należną kwotę.

Żabka szykuje się już do wdrożenia modelugrab&go, która działać będzie w oparciu o inteligentne kasy. Taka możliwość przewidziana będzie dla klientów korzystających z aplikacji Żappka, nad którą prace toczą się pełną parą. Ma ona służyć m.in. do płatności za zakupy. Zapewne początkowo nowe rozwiązanie zastosowane zostanie w stosunkowo niewielkiej liczbie sklepów.

Sklepy, w których nie ma tradycyjnych kas i kasjerów, to nie przyszłość, ale coś, z czym możemy się spotkać. Chociaż robienie zakupów wydaje się coraz łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze, dylematem pozostaje automatyzacja, która wielu ludzi pozbawia miejsca zatrudnienia. Dlatego tak jak jestem ciekawy następnych kroków w postępie technologicznym, radzę również stawiać ostrożne kroki na tym polu.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂