Strona główna Fakty Poznań przeciwko przemocy seksualnej.

Poznań przeciwko przemocy seksualnej.

0
Poznań przeciwko przemocy seksualnej.

Miasto Poznań rozpoczęło kampanię przeciwko przemocy seksualnej. W ramach akcji, prowadzonej m.in. w sieci, można się dowiedzieć czym jest przemoc seksualna i gdzie jej ofiary mogą szukać pomocy.

Poznań zgubił.. artystę! Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

Doznałaś lub doznałeś przemocy seksualnej? Zgłoś się do miejskiego Punktu Interwencji Kryzysowej. O tym, jak można uzyskać pomoc oraz jakie zachowania są absolutnie niedopuszczalne dowiesz się w ramach kampanii społecznej, realizowanej przez Miasto Poznań.

Nie, to nie była gra – takie hasło można będzie zobaczyć na plakatach i citylightach, które pojawią się m.in. w poznańskich klubach i na przystankach tramwajowych. Wszystko w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej przeciwko przemocy seksualnej, realizowanej przez Miasto Poznań.

Kampania jest już widoczna także w internecie. Powstała m.in. strona internetowa, gdzie można uzyskać informacje na temat Punktu Interwencji Kryzysowej oraz możliwościach otrzymania wsparcia. W akcję włączą się też lokalni influencerzy oraz środowisko akademickie – uniwersytety i akademiki.

W ramach akcji „Nie to nie” dowiemy się, że przemoc seksualna nie ma zasad. To nie podryw ani flirt. To nie gra. To każda forma kontaktu seksualnego, którego nie chciałaś/eś. Występuje zawsze, gdy mówisz lub nie jesteś w stanie powiedzieć „nie” – także w stałym związku. Może łączyć się z szantażem, groźbami, nadużyciem Twojego zaufania.

Znany amerykański raper podbija świat mody. Sprawdź nową kolekcję!

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat zachowań, które są przemocą seksualną (a które bywają nieoczywiste). Mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jaki sposób miasto pomaga w nagłej kryzysowej sytuacji. Świadomość tego, jakie zachowania są aktami przemocy seksualnej jest wśród społeczeństwa bardzo niska.

Warto wiedzieć, że przemoc seksualna obejmuje wszelkie przypadki niechcianego stosunku płciowego i każdej innej formy obcowania płciowego, także w małżeństwie czy stałym związku. Przemoc w sferze seksualnej przejawiać może się też w formie zastraszania, szantażu czy groźby.

Jeśli doznałaś/eś przemocy seksualnej, możesz zgłosić to w Punkcie Interwencji Kryzysowej, który działa w ramach Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej.PIK czynny jest całą dobę, 7 dni w tygodniu (także w święta) i znajduje się na ul. Niedziałkowskiego 30 (w budynku dawnego Szpitala Świętego Łazarza). Całodobowo działa też specjalny numer telefonu, pod który można zadzwonić, by otrzymać wsparcie (tel. 061 835 48 65). Można też wysłać maila na adres: pik@m.poznan.pl.

Osoba potrzebująca pomocy po wykonaniu telefonu do PIK zostanie zaproszona do siedziby lub skierowana do odpowiednich służb. W punkcie całodobowo dostępni są psycholodzy oraz pomoc prawna. Specjalista każdorazowo indywidualnie ocenia stan osoby dzwoniącej. Jeśli sytuacja tego wymaga, na miejsce zdarzenia do osoby poszkodowanej wezwane zostanie pogotowie ratunkowe i policja.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ!