Uczniowie z Krakowa wdzięczni lekarzom

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Tysiące kartek z podziękowaniami dla lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia narysowali uczniowie z całej Polski w ramach akcji „Kartka dla Medyka”. Najmłodsi z Krakowa także nie zawiedli.

Dzieci narysowały tyle kartek wdzięczności, że wszystkich nie zdołała pomieścić wirtualna tablica organizatorów, ale wszystkie szkoły dzielą się pracami na swoich stronach internetowych. Taką galerię przygotowała również Szkoła Podstawowa nr 138 w Krakowie.

Na taki pomysł, który zaangażuje uczniów z całej Polski wpadły nauczycielki Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, które są również autorkami bloga edukacyjnego specjalni.pl.

- Advertisement -

Chętne dzieci miały narysować, namalować lub inną dowolną techniką wykonać kartkę z życzeniami i podziękowaniami dla medyków. Jednak na tym akcja się nie skończyła, ponieważ dodano do tego ważne rozmowy z uczniami o ciężkiej pracy i poświęceniu lekarzy, pielęgniarek i ratowników, o solidarności społecznej, o trosce o osoby starsze i schorowane, o odpowiedzialności za siebie, za rodzinę i za innych.

Wszystkie prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie można zobaczyć w galerii na stronie internetowej placówki.

– Kartki są naszym podziękowaniem za trudną pracę medyków i znakiem, że doceniamy ich i jesteśmy im wdzięczni. Praca medyka w dzisiejszej sytuacji jest niezwykle ważna, odpowiedzialna, ale także niebezpieczna – piszą uczestnicy.

Pani Zyta i pani Jolanta zachęcają również wszystkich nauczycieli i wszystkie nauczycielki do dzielenia się pomysłami na kreatywne lekcje o służbie zdrowia: aplikacjami, kartami pracy, linkami do stron, ćwiczeniami, zadaniami i własnymi doświadczeniami.

Czytaj: KIEDYŚ I TERAZ. JAK ZMIENIŁA SIĘ POLSKA?

Czytaj: Piękny i rzadko spotykany widok: Kraków na tle Tatr. Zwykle góry zasłania smog