Uczniowie z Krakowa wdzięczni lekarzom

0
808
Jedna z prac "Kartka dla medyka". Zdjęcie: sp138.pl

Tysiące kartek z podziękowaniami dla lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia narysowali uczniowie z całej Polski w ramach akcji „Kartka dla Medyka”. Najmłodsi z Krakowa także nie zawiedli.

Dzieci narysowały tyle kartek wdzięczności, że wszystkich nie zdołała pomieścić wirtualna tablica organizatorów, ale wszystkie szkoły dzielą się pracami na swoich stronach internetowych. Taką galerię przygotowała również Szkoła Podstawowa nr 138 w Krakowie.

Na taki pomysł, który zaangażuje uczniów z całej Polski wpadły nauczycielki Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, które są również autorkami bloga edukacyjnego specjalni.pl.

Chętne dzieci miały narysować, namalować lub inną dowolną techniką wykonać kartkę z życzeniami i podziękowaniami dla medyków. Jednak na tym akcja się nie skończyła, ponieważ dodano do tego ważne rozmowy z uczniami o ciężkiej pracy i poświęceniu lekarzy, pielęgniarek i ratowników, o solidarności społecznej, o trosce o osoby starsze i schorowane, o odpowiedzialności za siebie, za rodzinę i za innych.

Wszystkie prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie można zobaczyć w galerii na stronie internetowej placówki.

– Kartki są naszym podziękowaniem za trudną pracę medyków i znakiem, że doceniamy ich i jesteśmy im wdzięczni. Praca medyka w dzisiejszej sytuacji jest niezwykle ważna, odpowiedzialna, ale także niebezpieczna – piszą uczestnicy.

Pani Zyta i pani Jolanta zachęcają również wszystkich nauczycieli i wszystkie nauczycielki do dzielenia się pomysłami na kreatywne lekcje o służbie zdrowia: aplikacjami, kartami pracy, linkami do stron, ćwiczeniami, zadaniami i własnymi doświadczeniami.

Czytaj: KIEDYŚ I TERAZ. JAK ZMIENIŁA SIĘ POLSKA?

Czytaj: Piękny i rzadko spotykany widok: Kraków na tle Tatr. Zwykle góry zasłania smog