Strona główna Gwiazdy The Dumplings znowu w trasie!

The Dumplings znowu w trasie!

0
The Dumplings znowu w trasie!

Wokalistka Justyna Święs urodziła się 16 kwietnia 1997. Odpowiadający za muzykę Kuba Karaś urodził się 2 lutego 1996. Gra na gitarze, perkusji, pianinie, posługuje się komputerem i samplami. Nagrywają to w domu. Teksty – polskie i angielskie – piszą razem. Są fabryką hitów.

Ta strona umożliwi Ci sprawdzić jak to jest być muzykiem!

The Dumplings to polski duet muzyczny, wykonujący muzykę electropop. Początkowo zdobył popularność, jako fenomen internetowy, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2014 zespół wydał swój debiutancki album No Bad Days, który miał swoją premierę 13 maja i został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku. W tym roku zespół powraca i prezentuje ‘RAJ’, czyli trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców ‘złotych’ ‘No Bad Days’ i ‘Sea You Later’. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów”.

Najlepsze animacje dla dorosłych, których jeszcze mogłeś nie widzieć. Sprawdź TUTAJ!

Dziś liczba wielbicieli duetu z Zabrza nadal rośnie. The Dumplings z powodzeniem występują na festiwalach obok artystów już uznanych. Mają na koncie koncerty m.in. na poznańskim festiwalu Spring Break, na warszawskich Free Form i Warsaw Fashion Week, a w lipcu 2014 roku zobaczy ich publiczność gdyńskiego Open’era. Już 22 listopada zespół pojawi się w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Koniecznie śledźcie fanpage grupy i postarajcie się nie ominąć koncertu na #rajskiejtrasie.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂