Ta fontanna multimedialna jest wyjątkowa i zachwyca każdego!

0
838

Zjednoczone Emiraty Arabskie są dumne ze swojej wizytówki, jaką jest bez dyskusji Dubaj. Z każdej strony dostrzega się oznaki bogactwa. To tam znajduje się najwyższy na świecie budynek, słynny wieżowiec Burdż Chalifa. Tuż przy 50-piętrowym budynku wybudowano niezwykle widowiskową fontannę. 

Nową perełką Dubaju jest fontanna multimedialna, która kosztowała fortunę. Zajmuje aż 12 hektarów i została wybudowana na sztucznym jeziorze. Fontanna jest niesamowita! Woda unosi się na wysokość aż 150 metrów w rytm najpopularniejszych piosenek, np. Michaela Jacksona.

Poniżej możecie zobaczyć fragment choreografii z użyciem wody, światła i muzyk do piosenki Whitney Houston „I Will Always Love You”.

Jednak żeby nie było, że tylko cudze chwalimy – w Polsce także można podziwiać piękne fontanny. W Warszawie od 2011 roku można oglądać spektakle światła i dźwięku w Multimedialnym Parku Fontann. Na cały kompleks składają się cztery fontanny: trzy mokre i jedna tzw. sucha. Jest to druga co do wielkości fontanna multimedialna w Polsce.

Poniżej znajdziecie choreografię z Warszawy:

Inspiracją multimedialnego show od kilku lat są warszawskie historie, legendy i opowieści. Widział ktoś z Was na żywo?

Źródło: dylo.pl/
Zdjęcie główne: YouTube.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Axe Nation – klub, w którym możesz rzucić siekierą i ‚wyrzucić’ z siebie złe emocje!