Nałóż folię aluminiową na desce do prasowania – zaoszczędzisz wiele czasu i pokochasz prasowanie!

0
5936
Folia aluminiowa przyspiesza prasowanie

Prasowanie ubrań to jedna z najbardziej czasochłonnych prac domowych. Na szczęście jest sposób, aby przyspieszyć tę czynność i chociaż w minimalnym stopniu ją polubić. 

Jest metoda, która sprawia, że żmudne prasowanie staje się nieco łatwiejsze. Wystarczy użyć folii aluminiowej.

Wystarczy umieścić folię aluminiową pod pokrowiec na deskę do prasowania – oczywiście błyszczącą stroną do góry. Dzięki temu przyspieszysz prasowanie i zaoszczędzisz dla siebie więcej czasu.

Dlaczego folia aluminiowa ułatwia prasowanie?

Folia będzie działać jak izolator ciepła. Ze względu na odbicie ciepła, będziesz w stanie wygładzić obie strony odzieży na raz, z folią prościej i szybciej pozbędziesz się także zagnieceń. Brzmi świetnie, prawda?

Wystarczy, że zdejmiesz pokrowiec deski do prasowania, umieścisz długi pas folii aluminiowej na całej powierzchni deski, po czym z powrotem nałóż pokrowiec i zabierz się za prasowanie. Pamiętaj, żeby wyłożyć folię błyszczącą stroną do góry.

Dzięki tej sztuczce nie musisz inwestować w bardzo drogie żelazko, zaoszczędzisz wiele czasu i pieniędzy. W programie telewizyjnym porównano czas prasowania z folią i bez niej. Tę samą rzecz wyprasowali w 3 minuty, zamiast marnować 15 minut!

Koniecznie podziel się tą wskazówką z rodziną i przyjaciółmi!

Źródło: webniusy.com/dompelenpomyslow.pl/podaj.to
Zdjęcie główne: houzbuzz.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Oto jeden z najpiękniejszych utworów na świecie! Na pewno będziesz mieć ciarki na plecach!