Strona główna Sztuka Problem dzisiejszych ludzi ukazany za pomocą rzeźby.

Problem dzisiejszych ludzi ukazany za pomocą rzeźby.

0
Problem dzisiejszych ludzi ukazany za pomocą rzeźby.

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonów komórkowych. To dzięki nim możemy porozumiewać się ze znajomymi w czasie rzeczywistym, wysyłać sobie zdjęcia, wideo czy nagrania głosowe.

Technologia w dzisiejszych czasach znacznie ułatwia nam życie i większość z nas nie potrafiłaby bez kilku wynalazków funkcjonować, a tak przynajmniej nam się wydaje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ucieczka od wolności z Bernadette McDonald

Przed świecącymi prostokątami spędzamy od godziny do kilku godzin dziennie, nierzadko przekładając spotkania twarzą w twarz nad wideo chat, czy rozmową na messengerze. Internet ułatwił nam bardzo dużo rzeczy, ale niestety może też zatrzeć prawdziwe relacje międzyludzkie. Problem ten dostrzegł brytyjski artysta, który na potrzeby Amsterdam Light Festival stworzył rzeźbę, która wskazuje na nasze uzależnienie od telefonów komórkowych.

Gali May Lucas Pochłonięty światłem stworzył wspólnie z rzeźbiarką Karoline Hinz, której głównym celem było zrobienie czegoś, do czego każdy mógłby się odnieść.

Na rowerze do pracy w godzinach porannych, widzę ludzi zagubionych w świetle ich telefonów komórkowych. Na ławkach w parku, w tramwaju, w restauracjach – nikt już ze sobą nie rozmawia – Gali May Lucas.

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: f7łódź

Źródło: ArtFido

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!