Strona główna Ukategorisert Polski i brazylijski budynek na EXPO 2020. Jak się prezentują?

Polski i brazylijski budynek na EXPO 2020. Jak się prezentują?

0
Polski i brazylijski budynek na EXPO 2020. Jak się prezentują?
EXPO 2020 to pierwsza wystawa, która odbędzie się na Bliskim Wschodzie, a dokładniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Łączenie umysłów”.

Za pierwszą prawdziwą wystawę światową uznaje się Wielką Wystawę, która odbyła się w 1851 roku w Londynie. Od tego czasu wydarzenie uznawane jest za pewnego rodzaju współzawodnictwo we wszystkich kategoriach produkcji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: IKEA udowadnia, że wiemy więcej o celebrytach niż o własnej rodzinie

Nasz kraj w Dubaju reprezentować będzie zespół WAXC, którego pracę wytypowano spośród 30 innych. Jury swój wybór uzasadniło słowami – Doceniliśmy idee zrównoważonego rozwoju, która jest motywem przewodnim tego projektu. Połączenie drewna i nowoczesności dało niesamowity efekt. 

Fot: WAXC

Fot: WAXC

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: F7POZNAN

Niezwykłe wrażenie robi także ekologiczny brazylijski pawilon, który swoim wyglądem przypomina wielkie gniazdo. Wewnątrz budynku znajdować się będą sale konferencyjne, instalacje, wystawy. Ten samowystarczalny budynek ma być w stanie produkować własną energię elektryczną i naturalnie filtrować wodę swoich fontann.

Fot: źródło

Wiedzieliście, że jednym z obiektów, które zaprezentowano na EXPO jest wszystkim znana Wieża Eiffla, będąca prawdziwą wizytówką Paryża? Zbudowano ją specjalnie na wystawę światową, która odbyła się w 1889 roku w stolicy Francji.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!