Polak, usiłujący powstrzymać zamachowca w Strasburgu, został postrzelony. Bartosz Niedzielski nie żyje

0
285
views

fot: źródło

Bartosz Niedzielski, 36-letni Polak, który od 20 lat mieszkał w Strasburgu, został postrzelony, gdy chciał powstrzymać zamachowca, który próbował wedrzeć się do klubu. Po strzale w głowę, Polak w krytycznym stanie trafił do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować.

Święta, jarmarki bożonarodzeniowe, mnóstwo ludzi celebrujących zbliżających się wielkimi krokami, magiczny czas…To właśnie 11 grudnia, w pobliżu placu Kleber w Strasburgu, obok niezwykle popularnego jarmarku, doszło do ataku terrorystycznego. Francuz marokańskiego pochodzenia zabił trzy niewinne osoby, raniąc przy tym kolejne 12. Bartosz Niedzielski, stojąc przed jednym z tamtejszych klubów, zauważył 29-letniego zamachowca z bronią, który przygotowywał się do ataku. 36-latek chciał powstrzymać mężczyznę i rzucił się na Marokańczyka zamieszkującego Francję. Dzięki jego reakcji, drzwi klubu zamknięto, a napastnik nie dostał się do środka. Niestety, pomimo uratowania wielu ludzkich żyć, Bartosz Niedzielski został postrzelony w głowę, gdzie po kilku godzinach walki w szpitalu, Polak zmarł. Sprawca – Cherif Chekatt, uciekł z miejsca zdarzenia, jednak dwa dni później, wieczorem 13 grudnia w Strasburgu, w dzielnicy Neudorf, napastnik został pojmany i zabity przez policję.

fot: źródło

Przeczytaj: Bożonarodzeniowy Kiermasz Polskich 4 Win

Bartosz Niedzielski w wieku 16 lat zamieszkał w Strasburgu, gdzie wiódł spokojne życie. Był związany bliską współpracą z Parlamentem Europejskim, a poza tym, zajmował się muzyką i wolontariatem. Jego marzeniem było założenie międzynarodowej knajpy w Strasburgu. Bliscy określali go mianem „obywatela świata”. Dzięki poświęceniu 36-latka, udało się uniknąć znacznie większej liczby ofiar. Do śmierci Bartosza Niedzielskiego odniósł się również Prezydent, Andrzej Duda, który znał Polaka i pośmiertnie go odznaczy.

fot: źródło

Sprawdź: f7gdansk

 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułPopek wchodzi do polityki i zakłada nową partię!
Następny artykułMinister zdrowia, Łukasz Szumowski, gwarantuje, że wszyscy pacjenci cierpiący na SMA, będą leczeni!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ