O tym zdjęciu mówi cały świat. Oto symbol ludzkiej podłości i draństwa!

0
748

Para słoni uciekająca przed agresywnymi ludźmi, którzy próbują je podpalić. Słoniątko jest już częściowo ogarnięte płomieniami i widać, że aż piszczy z bólu. W tle widać bestialskich mieszkańców Bengalu Zachodniego, regionu, w którym przypadki okrutnego traktowania zwierząt jest na porządku dziennym. 

Zdjęcie przedstawiające okrutną sytuację słoni zostało nagrodzone w konkursie fotografii dzikiej przyrody w Indiach.

Zdjęcie zostało wykonane przez indyjskiego fotografa Biplaba Hazrę. Mężczyzna opowiedział, że słoniątko uciekając w popłochu wydawało z siebie przerażające dźwięk, co można nawet zauważyć na zdjęciu. Nie słychać, ale widać, że jest przerażone i straszliwie cierpi.

Przyznając nagrody magazyn „Sanctuary” napisał o tłumie „szyderczych mężczyzn”, którzy biegli za zwierzętami i rzucali w słonie petardami i kulami ze słomy.

– Tym łagodnym, społecznym i inteligentnym stworzeniom zgotowano piekło na ziemi – powiedział autor zdjęcia dla serwisu BBC.

Maina Mazmuder, mężczyzna mieszkający w mieście Bankura położonym w Bengalu Zachodnim uważa, że słonie w tym regionie są poddawane „przerażającym torturom i nadużyciom”. Mieszkańcy specjalnie niszczą siedziby zwierząt. Słonie są wypędzane i gdy przerażone zwierzęta uciekają, zdarza się, że tratują czasem pola uprawne, niekiedy zabijając ludzi.

Tekst pochodzi z: http://ojtam.eu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak bardzo skatował psa, że musiał zostać uśpiony. Wyrok za ten czyn zaskoczył opinię publiczną!