Dziesięciu złodziei energii według Dalai Lamy

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Jesteś zmęczony? Brak Ci energii i sił do życia? Na pewno każdy z nas chociaż raz doświadczył uczucia zmęczenia. Dlaczego tak się czujesz? Według Dalai Lamy jest 10 złodziei, którzy powodują w nas wieczny brak energii. Jak temu zaradzić? Sprawdź, jakie jest proste rozwiązanie na wyeliminowanie zmęczenia. 

Oto 10 złodziei według Dalai Lamy powodujących w nas brak energii:

- Advertisement -

1. Osoby, które cały czas narzekają 

Nie miej wśród znajomych osoby, które przychodzą do Ciebie tylko po to, aby mówić o problemach, trudnych przeżyciach, strachu i osądzają innych ludzi. Jeżeli ktoś szuka kosza na śmieci, to niech nie będzie nim Twoja głowa, Twój umysł. Osoby wiecznie narzekające są strasznie przytłaczające. To złodzieje pozytywnej energii. Nie daj się wciągać w cudzą burzę.

2. Zaciąganie długów, które ograbiają nas ze spokoju

Płać wszystkie rachunki na bieżąco. Także odzyskaj pieniądze od osób, które są Tobie winne lub pozwól im odejść, jeśli odzyskanie pieniędzy nie jest możliwe. Świadomość, że nie musisz nikomu oddać pieniędzy oraz że nie masz dłużników zapewnia spokój wewnętrzny. Ktoś, kto zna uczucie duszności, ten rozumie, że największym złodziejem spokoju są długi.

3. Obiecywanie czegoś, do czego nie mamy pewności, czy będziemy w stanie wszystko spełnić, czyli niedotrzymane słowo

Spełnianie danego słowa jest cenioną i szanowaną cechą. Odzwierciedla dobre intencje i poważne traktowanie innych. Jeśli nie dotrzymałeś słowa (w końcu każdy może zmienić zdanie) to przeproś, poproś o zrozumienie, negocjowanie lub zapewnienie czegoś w zamian za niespełnione słowo. Tylko niech taki zwyczaj nie wejdzie Ci w nawyk. Najlepiej unikaj sytuacji, w których nie dotrzymujesz obietnicy, odmawiaj już na samym początku.

4. Brak asertywności i podejmowanie się zajęć, na które nie mamy ochoty 

W miarę możliwości wyeliminuj zadania, których nie cierpisz robić i poświęć czas na to, co naprawdę sprawia Ci radość. Czasem najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy w stanie czegoś wykonać, albo ktoś zrobiłby to lepiej niż my. Takie rozwiązania są pomocne w domu i w pracy. Zawsze istnieje kilka możliwości rozwiązania każdej sprawy. Nie zmuszanie się do czegoś zapewni Wam spokój.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ciężarna kobieta poszła na kontrolne badanie USG. Gdy lekarz zobaczył na monitorze zachowanie dziecka, musiał to nagrać!

5. Brak odpoczynku, gdy bardzo go potrzebujemy, co jeszcze bardziej nas osłabia

Każdy potrzebuje odpoczynku, nikt nie jest robotem. Jeśli czujesz, że nadeszła chwila, w której potrzebujesz wolne – naładuj baterie. I działa to w drugą stronę. Jeśli masz dużo chęci i siły do działania – nie zmarnuj tego. Każdy ma własne tempo, dlatego ważne jest, aby dbać o odpoczynek i regenerację. Ignorowanie zmęczenia sprawi, że popełnicie błędy, za które później przyjdzie Wam słono zapłacić.

6. Życie w bałaganie i chaosie zbędnych rzeczy 

Bardzo męczy przebywanie w miejscu, gdzie jest straszliwy bałagan. Powyrzucaj rzeczy, których już dawno nie używasz i nie potrzebujesz. Nie ma nic gorszego, niż działanie w miejscu, w którym zalegają gruchoty.

7. Zaniedbywanie zdrowia z powodu brak czasu na uprawianie sportu bądź zdrowe odżywianie się

Jak człowiek jest młody i rześki nie skupia się na zdrowiu. A prawda jest taka, że zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu i priorytetem. Jeśli coś Ci nawali i nie będzie w pełni sprawne, nie będziesz już mógł za wiele zrobić. Na nic Ci się nie przydadzą zarobione pieniądze i wielki majątek, jeśli nie będziesz mógł samodzielnie przejść się z sypialni do toalety. Zapewniaj sobie odpoczynek, relaksuj się, uprawiaj sport, zdrowo się odżywiaj, a Twoje ciało Ci podziękuje.

8. Nie stawianie czoła toksycznym i trudnym sytuacjom

Na pewno umiesz rozpoznać toksyczne sytuacje, które tolerujesz. Odwlekanie reakcji i ignorowanie problemu zawsze kradnie Ci spokój, a w zamian daje wiele stresu i brak równowagi.

9. Wytrzymywanie na siłę sytuacji, o których wiemy, że nie jesteśmy w stanie ich zmienić

Po co walczysz z sytuacjami, na które nie masz żadnego wpływu? Zaakceptuje je, zrozum, że istnieją sprawy, którym nie możesz zmienić biegu.

10. Chowanie urazy i niechęć do przebaczania

Przebaczenie to zrzucenie kamienia z serca. Jeśli żywisz do kogoś urazę, to tak jakbyś powolnie umierał. Zdarzają się kłótnie, nieporozumienia, żywienie urazy do kogoś jest ludzkie, ale przebaczenie też jest ludzkie. Bądź pozytywnie nastawiony do drugich, do życia, do świata i do samego siebie.

https://twitter.com/HealingMB/status/986747051928117248

Zdjęcie główne: pixabay.com