Największy zabytek na wyspie Korfu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Na greckiej wyspie Korfu, w jej stolicy noszącej tę samą nazwę znajduje się największy zabytek tej części Grecji. Jest to forteca wybudowana w XIII wieku. Starą fortecę można zwiedzać i naprawdę warto to zrobić.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Co mnie zaskoczyło w Grecji?

- Advertisement -

Forteca wygląda jakby znajdowała się na wyspie, ale nic bardziej mylnego. To fosa sprawia takie wrażenie. Wpływ na wygląd architektoniczni mieli wenecjanie. To dzięki nim forteca jest jedną z najważniejszych budowli bizantyjskich w kraju.
Na samej górze znajduje się kościół św. Jerzego i ogromny krzyż. To właśnie do tego miejsca możemy się udać, by podziwiać widoki. Z jednej strony rozciąga się piękny widok na góry i miasto, z drugiej możemy podziwiać niekończące się morze. Główną przyczyną takiego położenia było bezpieczeństwo.

Podczas pobytu na wyspie warto zorganizować sobie czas na zwiedzanie tego miejsca. Wstęp dla studentów jest darmowy, pozostali do 15:30 muszą kupić bilet. Na terenie starej fortecy znajduje się kawiarnia oraz restauracja, w której można zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu.

SPRAWDŹ INNE NASZE STRONY: F7POZNAN

W pobliżu znajdziemy inne atrakcje, na przykład Muzeum Sztuki Azjatyckiej czy inne kawiarnie, uliczki pełne straganów, które warto odwiedzić.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się!