Strona główna Film Najlepsze filmy animowane z festiwalu AninetFest!

Najlepsze filmy animowane z festiwalu AninetFest!

0
Najlepsze filmy animowane z festiwalu AninetFest!

W Poznaniu od lat odbywa się festiwal Animator, który na przestrzeni paru ostatnich lat przybrał formę gigantycznego wydarzenia. Zapraszani są goście z całego świata, odbywają się prelekcje, projekcje i koncerty. Jednak 6 lutego w poznańskim kinie Rialto to dzięki Aninetfest będziemy mogli zobaczyć najlepsze krótkie metraże.

Rewelacyjne projekty szyldów ze strony studentów poznańskiego ASP! 

Aninefest to międzynarodowy festiwal krótkich filmów animowanych, który odbywa się w wybranych miastach w Czechach, Polsce i na Słowacji. Celem organizatorów jest stworzenie społeczności twórców, która będzie się wzajemnie wspierać przy produkcji filmów. Jednocześnie festiwal pomaga promować niezależne produkcje animowane dzięki festiwalowej formie oraz przygotowywanych pokazach w różnych zakątkach świata.

Filmy festiwalowe może przysłać każdy zainteresowany zespół czy artysta. Kryteria dotyczą podstawowych parametrów takich jak format czy długość. Każda z produkcji oceniana jest przez siedmioro sędziów, każdy z innego kraju. Zespół oceniający to specjaliści z dziedziny mediów i animacji. Pierwsze trzy miejsca otrzymują statuetkę o nagrodę finansową, jest o co walczyć!

Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl

Jeśli jesteś zainteresowany zobaczeniem najlepszych animacji z całego świata, warto zainteresować się wydarzeniem. Filmy zostały wykonane w różnych technikach animacji, różnorodne są również pod względem gatunkowym. 95 minutowy pokaz będzie składał się z 20 najlepszych animacji aż z 14 krajów. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 1400 filmów z ponad 100 krajów.

Najlepsze produkcje zgłoszone na festiwal możecie również zobaczyć na stronie internetowej AninetFest. Jednak będąc wielkim zwolennikiem kina, zachęcam Was do wzięcia udziału w najbliższym pokazie w kinie Rialto. Warto również trzymać rękę na pulsie, żeby nie przegapić kolejnych projekcji Aninetfest.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! ?