Marta Minujín zbudowała replikę Partenonu ze 100 tysięcy zakazanych książek

0
863
zdjęcie: facebook.com

Marta Minujín, argentyńska artystka zbudowała replikę greckiego Partenonu wykorzystując do tego 100 tysięcy zakazanych książek. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie!

Partenon to grecka świątynia, wzniesiona na cześć patronki miasta, bogini Ateny. Replika tej świątyni powstała na Friedrichsplatz w niemieckim Kassel w ramach festiwalu sztuki Documenta 14.

Minujín współpracowała z profesorami z Uniwersytetu w Kassel, Nikolą Roßbach i Florianem Gassnerem, aby stworzyć listę 170 zakazanych tytułów – od całych dzieł Kanta i Freuda do „Trawersa Toma Sawyera” Marka Twaina i J.K. Rowling z serii „Harry Potter” – i poprosili internautów do darowizn książek, aby zbudować replikę Partenonu. 

zdjęcie: facebook.com

Replika Partenonu (znanego jako symbol pierwszej demokracji na świecie) powstała za pomocą stalowej folii z tworzywa sztucznego i około 100 000 książek, które są obecnie zakazane w różnych krajach na całym świecie.

Miejsce, na którym stoi budowla także nie jest przypadkowe. W 1933 roku Niemcy spalili dwa tysiące zakazanych książek przez nazistowskich sympatyków. Komentarz do cenzury i demokracji można teraz oglądać w Kassel w Niemczech.


Przeczytaj także: Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada! – f7city.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7dobry.com