Strona główna Ciekawostki Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada!

Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada!

0
Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada!

Przedświąteczne tygodnie to okres, w którym warto znaleźć chwilę, by spędzić czas z rodziną, dziećmi, wnukami i odwiedzić Poznańskie Betlejem – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Betlejem Poznańskie – coroczna impreza kulturalno-rozrywkowa, związana z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia, organizowana na Starym Rynku w Poznaniu od 2000, od trzech lat również w obrębie Placu Wolności. Impreza rozpoczyna się wraz z nadejściem Adwentu, a kończy 23 grudnia. Centralnym punktem jest szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami i zlokalizowana obok niej duża scena, na której odbywają się koncerty muzyczne, konkursy i inne działania artystyczne oraz rozrywkowe. Wokół rozstawione są liczne stragany z wyrobami rękodzielniczymi, regionalnymi, żywnością tradycyjną, grzanym winem i ciepłymi posiłkami. Atmosfera przypomina niemieckie Weihnachtsmarkty.

Oprócz stałych atrakcji, Betlejem Poznańskiemu towarzyszą też cykliczne imprezy, np. przeglądy grup kolędniczych, wybory poznańskiego Gwiazdora, warsztaty plastyczne, gry miejskie i inne. Najistotniejszy jest Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, organizowany od 2006. Do miasta przybywa też Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia w Betlejem. Życzenia składają sobie wtedy władze miejskie, korpus konsularny i rektorzy poznańskich uczelni.

Zimą do Karkowa? Sprawdź co się tam dzieje na F7Kraków!

Tegoroczny jarmark rozpocznie się już 17 listopada i potrwa tradycyjnie do 22 grudnia. Na straganach czekają na poznaniaków słodycze, grzaniec i ciepłe potrawy. Na placu Wolności można m.in. kupić ozdoby choinkowe, zrobić pamiątkowe zdjęcia i spróbować swoich szans w strzelaniu z łuku. Zadbano też o tych, którzy szybko marzną – miniaturowe ogniska w specjalnie przygotowanych misach pozwalają na ogrzanie dłoni.

Po raz kolejny wyjątkową atrakcją jest w tym roku ogromne młyńskie koło, z którego podziwiać można panoramę miasta. Podczas trwania Betlejem będą organizowane liczne konkursy. Nagrodami w nich będą m.in. bilety wstępu na wielką karuzelę. Jarmark zakończy się 22 grudnia – tego dnia na rynku rozdawane będą choinki. Drzewka, które wcześniej stanowiły ozdobę jarmarku, trafią do domów poznaniaków.

Rogale świętomarcińskie w poznaniu na 11 listopada!

17.11 | 17:00
Rozpoczynamy jarmark świąteczny na Placu Wolności
01.12 | 17:00
Wspólnie zapalimy choinkę i rozpoczniemy jarmark na Starym Rynku ?
8-9.12
Najlepsza lodowa impreza w Polsce – Ice Festival!
13.12
Poznań Silent Night – wspólnie zaśpiewamy kolędy w najróżniejszych językach świat
16.12 | 17:00
Betlejemskie Światło Pokoju
19.12
Na jarmarku pojawi się Track Coca-Coli ?

Więcej informacji już wkrótce. 🙂 Zachęcam do śledzenia wydarzenia na FB.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂