Królowa jest tylko jedna! Która kobieta zyskała tytuł Polki stulecia?

0
734
views

fot: źródło

Z okazji pięknej, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz (również setnego) jubileuszu przyznania praw wyborczych kobietom, magazyn Wysokie Obcasy zorganizował plebiscyt na Polkę Stulecia. Właśnie wyłoniono zwyciężczynię!

Magazyn Wysokie Obcasy wraz ze swoimi czytelniczkami, postanowił zorganizować – swoją drogą, genialny plebiscyt – na Polkę Stulecia. Zwyciężczynią została kobieta, która od 1918 do 2018 roku miała największy wpływ na losy swojego kraju, społeczeństwa, a nawet i świata. Kobieta, której energia, mądrość, kompetencje i odwaga są wzorem i wsparciem – piszą Wysokie Obcasy.  Na liście stu kandydatek, która powstała z nazwisk zgłoszonych przez redakcyjny zespół „WO” i jego czytelniczki, widniało to jedno dwuczłonowe nazwisko, z którego Polacy byli i zawsze będą dumni. Nazwisko zwyciężczyni, którą została…Maria Skłodowska-Curie!

fot: źródło

Przeczytaj: Ikea bezinteresownie pomaga bezdomnym czworonogom!

Najwybitniejsza polska naukowczyni, bezapelacyjnie zyskała najwięcej głosów. I nic dziwnego! Kobieta mądra, oczytana, empatyczna, a do tego patriotka – odkryła dwa pierwiastki, z czego jeden nazwała na cześć ojczyzny. Jej motto przewodnie było proste, acz piękne: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. My, kobiety (i nie tylko!), powinnyśmy brać przykład z Polki Stulecia, dwukrotnej noblistki, dla której nie było rzeczy niemożliwych. Zresztą, jej wypowiedzi i osiągnięcia są potwierdzeniem tego jakże trafnego wyboru – dla mnie, nie było innej kandydatki, niż Maria Skłodowska-Curie! Prawdziwa Polka Stulecia.

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Wiara, wytrwałość, marzenia i ciężka praca to przepis na sukces – wszyscy o tym pamiętajmy! I bądźmy dumni z naszej zwyczajnej-niezwyczajnej Polki Stulecia, którą została Maria Skłodowska-Curie.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułMarta Minujín zbudowała replikę Partenonu ze 100 tysięcy zakazanych książek
Następny artykułFermy są tuż obok!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ