Królowa jest tylko jedna! Która kobieta zyskała tytuł Polki stulecia?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Z okazji pięknej, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz (również setnego) jubileuszu przyznania praw wyborczych kobietom, magazyn Wysokie Obcasy zorganizował plebiscyt na Polkę Stulecia. Właśnie wyłoniono zwyciężczynię!

Magazyn Wysokie Obcasy wraz ze swoimi czytelniczkami, postanowił zorganizować – swoją drogą, genialny plebiscyt – na Polkę Stulecia. Zwyciężczynią została kobieta, która od 1918 do 2018 roku miała największy wpływ na losy swojego kraju, społeczeństwa, a nawet i świata. Kobieta, której energia, mądrość, kompetencje i odwaga są wzorem i wsparciem – piszą Wysokie Obcasy.  Na liście stu kandydatek, która powstała z nazwisk zgłoszonych przez redakcyjny zespół „WO” i jego czytelniczki, widniało to jedno dwuczłonowe nazwisko, z którego Polacy byli i zawsze będą dumni. Nazwisko zwyciężczyni, którą została…Maria Skłodowska-Curie!

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Ikea bezinteresownie pomaga bezdomnym czworonogom!

Najwybitniejsza polska naukowczyni, bezapelacyjnie zyskała najwięcej głosów. I nic dziwnego! Kobieta mądra, oczytana, empatyczna, a do tego patriotka – odkryła dwa pierwiastki, z czego jeden nazwała na cześć ojczyzny. Jej motto przewodnie było proste, acz piękne: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. My, kobiety (i nie tylko!), powinnyśmy brać przykład z Polki Stulecia, dwukrotnej noblistki, dla której nie było rzeczy niemożliwych. Zresztą, jej wypowiedzi i osiągnięcia są potwierdzeniem tego jakże trafnego wyboru – dla mnie, nie było innej kandydatki, niż Maria Skłodowska-Curie! Prawdziwa Polka Stulecia.

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Wiara, wytrwałość, marzenia i ciężka praca to przepis na sukces – wszyscy o tym pamiętajmy! I bądźmy dumni z naszej zwyczajnej-niezwyczajnej Polki Stulecia, którą została Maria Skłodowska-Curie.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.