Strona główna Ciekawostki Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!

Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!

0
Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!

Wraz z początkiem nowego roku w amerykańskim ZOO w Cincinnati na świat przyszły dwa pingwiny małe. Zarządcy ZOO pozwolili internautą wybrać w głosowaniu imię dla nowo narodzonych futrzaków. Jak doszło do tego, że imię jednego z nich jest dobrze znane Polakom?

W Cincinnati ZOO w stanie Ohio istnieje tradycja, w imię której nowo narodzone zwierzęta dostają imiona według określonych kryteriów. Dla żyjących w placówce ponad 30 pingwinów przyjętą kategorią imion jest jedzenie i napoje. Wybór konkretnego z pośród tak szerokiej kategorii imienia opiekunowie zoo oddali internautom. W głosowaniu z zadziwiającą przewagą wygrała jedna z najpopularniejszych polskich potraw – pierogi. W związku z tym w amerykańskim zoo, jeden z pingwinów występujących najczęściej w okolicach wybrzeży Australii dumnie nosi imię Pierogi.

Najniebezpieczniejsze drogi na świecie! Przeczytaj tutaj! 

Drugą w głosowaniu propozycją był Toast, rozumiany dwojako. Imię bowiem można czytać jako grzankę, zapiekany chlebek, bądź odnoszący się już bezpośrednio do sylwestrowych urodzin toast. Druga nazwa również wielce spodobała się opiekunom, dlatego jednogłośnie postanowiono wykorzystać również i Toast, nadając drugiemu maluchowi takie imię.

Zazwyczaj kierujemy się pewnym wzorem tematycznym przy nadawaniu imion pewnym gatunkom zwierząt i tematem przewodnim pingwina małego są jedzenie i napoje. Z powodu tego, że pisklak wykluł się w Sylwestra, dostaliśmy wiele sugestii, kojarzących się z tą datą, takich jak Champagne, Dom, Bubbly i tak dalej… Nam najbardziej podobał się Toast.

Otwarcie wystawy Noriakiego – poznańskiego street artowca. Zobacz zdjęcia! 

Pingwin mały Gatunek pingwina małego wyróżnia się granatowo-czarnym upierzeniem i – jak wskazuje nazwa – niewielkimi rozmiarami. Dorosłe osobniki mają około 40 cm wysokości i ważą około kilograma. Występują u wybrzeży Nowej Zelandii i Australii, pojawiają się też na pacyficznym wybrzeżu Patagonii.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ ?

źródło: Cincinnati Zoo twitter