Strona główna Fakty Koszalin – księża z fundacji „SMS z Nieba” spalili Harry’ego Pottera i inne 'zakazane’ książki dla dzieci!

Koszalin – księża z fundacji „SMS z Nieba” spalili Harry’ego Pottera i inne 'zakazane’ książki dla dzieci!

0
Koszalin –  księża z fundacji „SMS z Nieba” spalili Harry’ego Pottera i inne 'zakazane’ książki dla dzieci!

W niedzielę, 31 marca, koszalińscy księża z fundacji 'SMS z Nieba’ spalili książki dla dzieci, które ich zdaniem nie są zgodne z nauką kościoła katolickiego. Czyżby Polska ponownie wkraczała w mroki średniowiecza?

Książki dla dzieci, które dotyczą magii, czarów, czy wróżbiarstwa uznane zostały przez księży z Koszalina za niezgodne z nauką Kościoła. Decyzja o spaleniu przygód Herry’ego Pottera, Zmierzchu , a nawet gadżetów z wizerunkiem kota z bajki Hello Kitty to jeden z wielu absurdalnych pomysłów kleru.

Zobacz także: Narkotyki w książkach, problem sztokholmskiej biblioteki.

Fundacja 'SMS z Nieba’, której nazwa w dzisiejszych czasach brzmi równie magicznie jak Przygody Harry’ego Pottera, postanowiła podzielić się relacją z obrządku palenia ksiąg (w ich mniemaniu zakazanych) na swoim portalu społecznościowym w serwisie Facebook. Post oburzył duże grono internautów.

Zdjęcia opublikowane na funpage’u fundacji to istna groteska. Spalono liczne książki, które na całym świecie są znane i lubiane przez młodzież, a nawet dorosłych.

Na zdjęciach widać palące się książki, gadżety z bajek dla dzieci, a także figurki symbolizujące kulturę i wiarę Wschodu. Cóż z tego, że trzy największe monoteistyczne religie świata powstały na Bliskim Wschodzie?

Co gorsza, do  akcji niszczenia książek włączono dzieci, którym jeszcze przez chwilę można wmówić wszystko. Można wpoić im tradycję i kazać myśleć szablonowo,bo po co zachęcać do krytycznych dociekań? W końcu Kościół oczekuje od społeczeństwa, by było powszechnie zgodne z tym, co jest głoszone z ambony, a wszelkie indywidualistyczne dylematy i wybory nie powinny się pojawiać, bo wprowadzają niepotrzebny szum na cichym morzu niedopowiedzeń…

Jesteśmy posłuszni Słowu: ?"Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie…

Publisert av Fundacja SMS Z NIEBA Søndag 31. mars 2019

Zdjęcie: Źródło

Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7Łódź

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.