Strona główna Film Klasyka Quentina Tarantino w poznańskim kinie Muza!

Klasyka Quentina Tarantino w poznańskim kinie Muza!

0
Klasyka Quentina Tarantino w poznańskim kinie Muza!

Po długim remoncie poznańskie kino Muza wróciło na swój stary, świętomarciński adres. Dużo większa przestrzeń daje również więcej możliwości tworzenia pokazów specjalnych. Jednym z nich będzie spotkanie z twórczością Quentina Tarantino!

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Dyskusyjny Klub Filmowy Kamera został zarejestrowany w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w 1956 roku, a od 1966 roku działa w Kinie Muza, gdzie do grona jego działaczy należeli m.in. Kazimierz Młynarz, Czesław Radomski, Lech Jeszka, Edward Pawlak. DKF KAMERA działa do dzisiaj, a każde spotkanie zbudowane jest z prelekcji przed filmem i dyskusji po seansie. Współcześnie repertuar dobierany jest na zasadzie cykli tematycznych, które pozwalają na zgłebienie danego zagadnienia w obrębie miesiąca.

Tematem wiodącym w miesiącu czerwiec jest Spaghetti western, krew i kultura popularna wg Quentina Tarantino. Quentin Tarantino poprzez lata konsekwentnego nawiązywania do filmowych tradycji, zabawy z utartymi konwencjami, a także odważnego przełamywania klisz amerykańskiej popkultury, wypracował swój indywidualny styl kreowania świata przedstawionego. Skutecznie obalając utarte schematy, stał się twórcom tzw. nowego brutalizmu – kina nie bojącego się tryskającej krwi, w którym przemoc, nie wymaga żadnego uzasadnienia. Reżyser-samouk, wizjoner, a jednocześnie sędzia rozliczający na taśmie filmowej społeczne nierówności…

➡ Wtorek | 18.06 | godz. 20.00 | Sala nr 1
? „JACKIE BROWN”
reż. Quentin Tarantino | USA 1997 | 154 min.
Stewardessa mieszkająca w Kalifornii przewozi nielegalnie pieniądze z Meksyku do Los Angeles, aby dostarczyć je handlarzowi broni, który współpracuje z gangsterami. Kiedy na trop jej przestępczej działalności wpadają dwaj agenci FBI, dziewczyna postanawia spróbować ich przechytrzyć.

➡ Wtorek | 25.06 | godz. 20.00 | Sala nr 1
? „BĘKARTY WOJNY” (INGLOURIOUS BASTERDS)
reż. Quentin Tarantino | Niemcy, USA 2009 | 153 min.
Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej przez Niemców Francji, gdzie młoda Żydówka jest świadkiem egzekucji swojej rodziny z rozkazu nazistowskiego pułkownika. Kiedy cudem udaje jej się uciec, dziewczyna wyjeżdża do Paryża i otwiera kino, które wkrótce stanie się miejscem zrealizowania precyzyjnie zaplanowanej zemsty na niemieckich oprawcach z przeszłości.

Omówienie twórczości Tarantino oraz odświeżenie sobie jego twórczości jest też dobrym wprowadzeniem do nadchodzącej premiery jego dziewiątego filmu. Najnowszy film pt. Pewnego razu w Hollywood skupi się na postaci aktora Ricka Daltona oraz jego przyjaciela kaskadera, którzy próbują odnaleźć się w hollywoodzkim przemyśle filmowym po ich dłużej nieobecności.

„Pewnego razu… w Hollywood” może być traktowane jako opowieść o końcu niewinności, świadectwo wiary w nieśmiertelność kina, albo oznaka strachu przed stępiającą reżyserski pazur starością. Ale to przede wszystkim film Quentina Tarantino – sami wiecie, że jest czymś o wiele lepszym.

Zobacz też: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wśród najlepszych uniwersytetów!

Cykl przygotowany we współpracy z Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM oraz stowarzyszeniem Forum Kultury Audiowizualnej. Bilety w cenie 12 złotych do zakupienia przez stronę internetową kina Muza.

źródło: kino Muza

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl