Strona główna Ciekawostki Odkryto zupełnie opuszczone osiedle pałaców rodem z Disneya!

Odkryto zupełnie opuszczone osiedle pałaców rodem z Disneya!

0
Odkryto zupełnie opuszczone osiedle pałaców rodem z Disneya!

Z daleka może się wydawać, że osiedle Burj Al Babas to tylko makieta z miniaturowymi domkami. Wszystkie wyglądają tak samo, białe malowanie elewacji i szaro-niebieski dach. Wille nawiązujące do filmów Disneya istnieją na prawdę i nigdy nie zostały skończone..

 

Zobacz też: Festiwal Ethno Port po raz kolejny w Poznaniu! 

Kiedy rozpoczęto pracę nad tym luksusowym osiedlem w 2014 roku, deweloper Sarot Group, odpowiedzialny za wykonanie i sprzedaż willi, miał nadzieję, że luksusowa estetyka przypadnie do gustu majętnym osobą zza granicy. Dziś osiedle niewykończonych pałaców stoi puste pośrodku tureckich gór.

Mimo, że budżet wynoszący 200 milionów dolarów jeszcze się nie wyczerpał, grupa deweloperska ogłosiła już upadłość z powodu braku zainteresowania zakupem nieruchomości. Problem z pustostanami nie dotyczy tylko tureckiej miejscowości. Wiele opuszczonych lokali znajduje się w pobliżu wielkich miast, takich jak Nowy Jork, Las Vegas, Tokyo czy Burgos w Hiszpanii. Rzadko kiedy jednak widok jest tak malowniczy jak te baśniowe pałace pośrodku niczego.

Potencjalnym kupcom oferowano trzy warianty domostw. Niektóre wille miały być wyposażone w jakuzzi na każdym piętrze, opcjonalne było również zainstalowanie windy oraz wewnętrznego basenu. Jednak z pośród 732 domów, jedynie 350 z nich udało się sprzedać inwestorom. Problemy ze sprzedażą nieruchomości wynikają głównie z problemów ekonomicznych w całym kraju. W październiku zeszłego roku stopa inflacji w Turcji przekroczyła 25%, czyli najwyżej od 15 lat. Ze względu na znaczny spadek wartości lira, narodowej waluty, wielu inwestorów zostało zmuszonych do brania pożyczek w bankach zagranicznych, co w konsekwencji przyczyniło się do braku płynności finansowej w branży deweloperskiej.

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Turecki rząd próbuje podnieść atrakcyjność górskiego regionu poprzez urozmaicenie komunikacji, zarówno drogowej jak i kolejowej. Jednak póki co możemy tylko podziwiać puste pałace, będące pięknym symbolem upadku ekonomicznego.

źródło: Business Insider

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl