Strona główna Ciekawostki Jedno z najlepszych biur architektonicznych przebuduje fragment Warszawy!

Jedno z najlepszych biur architektonicznych przebuduje fragment Warszawy!

0
Jedno z najlepszych biur architektonicznych przebuduje fragment Warszawy!

Miasto przyjazne mieszkańcom, niesztampowa architektura jednocześnie wpisująca się w istniejącą już tkankę miejską, duża ilość przestrzeni publicznej to cechy charakterystyczne dla współczesnych realizacji najlepszych biur architektonicznych. Jedno z nich zostało zaproszone do przebudowy Towarowej 22 w Warszawie.

Zobacz też: Kolejna edycja Nocy Muzeów w Poznaniu! 

Bjarke Ingels Group to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku architektury i urbanistyki. Zespoły z Kopenhagi i Nowego Jorku łączą siły, dzięki czemu powstają niesamowite projekty na wszystkich kontynentach. W serii Abstract produkowanej przed Netflixa mogliśmy spędzić aż 50 minut z założycielem BIG, Bjarkem Ingelsem, który pokazał nam jak pracuje on sam i cała korporacja, którą zarządza. Ostatnią najgłośniejszą realizacją, jaką studio zrealizowało jest muzeum klocków LEGO, które zostało zaprojektowane tak, żeby samo przypominało konstrukcje z najsłynniejszych klocków na świecie.

W maju 2018 roku ma ruszyć budowa nowej galerii handlowej w Warszawie. Na Woli powstanie Towarowa 22, która ma mieć ponad 110 tys. m kw. powierzchni. To więcej niż Arkadia. W ramach projektu powstanie jednak nie tylko przestrzeń handlowa. Echo Investment kupiło kilka połączonych działek wzdłuż ulicy Towarowej. W sumie deweloper jest właścicielem terenu o powierzchni 6,5 ha. Nie będzie tam jednak budynków wysokościowych, a przestrzeń handlowo-usługowa. Nowe budynki powstaną na działce między ulicami Towarową i Miedzianą. Centralną częścią Towarowej 22 ma być plac Kazimierza Wielkiego swym wyglądem nawiązujący do przedwojennej zabudowy stolicy. Jego ozdobą będzie odnowiony Dom Słowa Polskiego. Wokół placu rozmieszczone zostaną budynki o różnym przeznaczeniu i o różnych wysokościach. Będą tu powierzchnie biurowe, mieszkania, sklepy, powstanie kino, teatr i liczne restauracje oraz kawiarnie. Nie zabraknie także zieleni – widać to doskonale na wizualizacjach. Całość ma łączyć system uliczek dla pieszych na czele ze spektakularnie zadaszoną szkłem ulicą Wronią.

Zobacz też: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie – f7city.pl

Projektując Towarową 22, która znajduje się w samym sercu dzielnicy Wola, czerpaliśmy z bogatej historii kulturalnej Warszawy, żeby stworzyć współczesną społeczność, która przenosi wartości w przyszłość. Kompilacja pomysłów, które są zorientowane na przestrzeń publiczną i otwarte parki, z miejscami, w których w przyszłości będzie się pracowało i mieszkało, to połączenie najlepszych aspektów żywej i aktywnej miejskiej przestrzeni – powiedział Bjarke Ingels, założyciel i partner kreatywny BIG.

Towarowa 22 to zajmująca ok. 6,5 ha działka położona na warszawskiej Woli. Koncepcja urbanistyczna jej zagospodarowania autorstwa BIG zakłada, że powstanie tu wielofunkcyjny kompleks, którego budynki będą miały łącznie ok. 230 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

źródło: BIG-Bjarke Ingels Group, EchoInvestments