Strona główna Ciekawostki Kolejna edycja Poznańskiej Nocy Muzeów zbliża się wielkimi krokami!

Kolejna edycja Poznańskiej Nocy Muzeów zbliża się wielkimi krokami!

0
Kolejna edycja Poznańskiej Nocy Muzeów zbliża się wielkimi krokami!

Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. 18. maja 2019 ponad 50 instytucji kultury i sztuki otworzy swoje drzwi nocą. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć najciekawsze kolekcje i zbiory oraz wyjątkowe programy artystyczne przygotowane tylko na ten wieczór.

Zobacz też: Rozkład jazdy klubu TAMA. To będzie dobry sezon! 

W sobotę 18. maja 2019 roku ponad 50 instytucji otworzy swoje drzwi nocą. Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Poznańskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji z Poznani i okolic, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Dla wszystkich tego dnia udostępniony bezpłatna linia tramwajowa M obsługiwana zabytkowym taborem.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Noc Muzeów w Poznaniu ponad 50 instytucji i 100 wydarzeń takich jak wernisaże, warsztaty, pokazy, wykłady koncerty itp.  Dla zwiedzających przygotowano specjalne ścieżki zwiedzania, a także bezpłatny tramwaj M kursujący od godz. 21:00 do 24:00 na trasie Madalińskiego – Hetmańska – Zaj. Głogowska, Głogowska, Roosevelta, Gwarna, Plac Wielkopolski, Rondo Śródka, Rondo Rataje, Rynek Wildecki – Zaj. Madalińskiego.

Zobacz też: Nowy projekt kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Będzie czysta woda?

Noc muzeów to od lat prężnie rozwijająca się inicjatywa przyciągająca tłumy mieszkańców i turystów. Cieszy fakt, że wydarzenie spotyka się z gigantycznym odzewem, smuci, że muzea są oblegane tylko raz w roku. Liczne wydarzenia towarzyszące otwarciom muzeów zachęcają do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Zachęca również wideo podsumowujące zeszłoroczną imprezę. Warto więc zarezerwować sobie czas 18 maja aby wziąć udział w nocnej wycieczce po mieście z przystankami w naszych ulubionych placówkach. Informację o planowanych wydarzeniach będą dodawane systematycznie na wydarzenie na facebooku, warto więc zapisać się aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!