Strona główna Ciekawostki Niemiecki profesor przekształcił obserwatorium w R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

Niemiecki profesor przekształcił obserwatorium w R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

0
Niemiecki profesor przekształcił obserwatorium w R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

Hubert Zitt, profesor Uniwersytetu w Zweibrücken, przekształcił Obserwatorium Zweibrück Stowarzyszenia Nauk Przyrodniczych w R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

Dr Hubert Zitt swoją karierę rozpoczął w elektrotechnice. Uzyskał doktorat na Uniwersytecie Saarland w dziedzinie teorii systemów elektrotechniki, a obecnie jest profesorem na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Kaiserslautern, Zweibrücken. Kiedy nie uczy elektrotechniki, rozpowszechnia informacje o swojej ulubionej popkulturze science fiction.

Projekt związany z obserwatorium ukończył w 2018 roku z pomocą małej grupki osób i swojego teścia, Horsta Helle – mistrza malarza Klausa Ruffinga. Ich dzieło przyciągnęło uwagę fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie. Nawet Mark Hamill, znany z roli Luke’a Skywalkera, napisał na swoim Twitterze „Obserwatorium R2-D2 przekształciło Niemców w gigantycznych nerdów”.

Profesor zdobył uznanie na całym świecie, jako globalny najlepszy mówca podczas wykładów na temat Star Trek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prototyp mieszkania umożliwiającego życie na Marsie.

Zitt zyskał tak duże uznanie w swojej dziedzinie, że napisał przedmowę książki „Star Trek in Germany” wraz z synem wynalazcy Star Treka Gene’a Roddenberry.

Źródło: ArtFido

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7sport.pl