Strona główna Imprezy Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania zaprasza na moc letnich atrakcji!

Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania zaprasza na moc letnich atrakcji!

0
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania zaprasza na moc letnich atrakcji!

Tego lata na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania znów pojawi się wiele atrakcji! Na scenie wystąpią m.in. Jan Peszek i Krystyna Janda, a zagrają m.in. Mikromusic  czy Wczasy. Natomiast fani kina będą mogli obejrzeć aż 8 filmów podzielonych na dwa cykle.

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

– #NaWolnym istnieje dopiero od czterech lat, ale już bardzo mocno wpisało się w świadomość poznaniaków – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Każdego sezonu przez Wolny Dziedziniec przewijają się tysiące mieszkańców miasta. To dowód na to, że tego typu wydarzenia są niezwykle potrzebne. Kultura musi wychodzić do ludzi. Powinna czekać na nich w centrum miasta: jak w przypadku lata #NaWolnym czy festiwalu #NaFalach, ale także wychodzić na obrzeża  Poznania – jak robi to Estrada, organizując projekty kulturalne bezpośrednio na osiedlach.

Tegoroczne lato #NaWolnym rozpocznie się 14 lipca (dla dzieci) i 15 lipca (dla dorosłych). Na początek na poznaniaków czekają projekcje filmowe. W tym roku podzielono je na dwa cykle. Lipiec #NaWolnym to również koncerty. Na plenerowej scenie Urzędu Miasta zagrają: Mikromusic (19.07), Glasspop (20.07), Clock Machine (26.07) i Wczasy (27.07). Każdy koncert poprzedzi atrakcyjny muzycznie support, odpowiednio: Helaine Vis, Onur Alpoz, Mitochondrium i Bloki. Jeszcze w lipcu dla dzieci swoje spektakle zaprezentuje Teatr Fuzja i Fabryka Kultury.

Zobacz też: Festiwal Ethno Port po raz kolejny w Poznaniu! 

Od początku powstania #NaWolnym imprezy odbywające się na dziedzińcu urzędu były bezpłatne. W tym roku Miasto zmuszone jest jednak do wprowadzenia minimalnych opłat. Powodem są zmiany w rozliczaniu podatku VAT, jakie uchwalił parlament. Po ich wprowadzeniu instytucje kultury traktowane są jak przedsiębiorcy – i gdy organizują bezpłatne wydarzenia, tracą dodatkowo 23 proc. podatku, którego nie mogą w żaden sposób odzyskać. Dlatego Miasto Poznań wprowadza w tym roku symboliczne bilety. Pozwoli to odzyskać VAT, a zaoszczędzoną w ten sposób sumę przeznaczyć na kolejne imprezy kulturalne.

W lipcu za bilet na kino plenerowe poznaniacy zapłacą złotówkę, a za spektakle dla dzieci – 2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine będzie kosztować 5 zł, a zespołów Glasspop oraz Wczasy – 2 zł. Bilety na lipcowe wydarzenia są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu. Jeżeli chodzi o sierpień, bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł. Bilety na sierpniowe przedstawienia będą dostępne od 1 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej przy pl. Wolności oraz na bilety24.pl.

Cennik lipiec:
Kino plenerowe – 1 zł
Spektakle dla dzieci – 2 zł
Koncerty zespołów Mikromusic oraz Clock Machine – 5 zł
Koncerty zespołów Glasspop oraz Wczasy – 2 zł
Bilety są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu.
Cennik sierpień:
Spektakle dla dzieci – 5 zł
Spektakle dla dorosłych – 5 zł

źródło: miasto Poznań

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl