Podniebny basen na dachu wieżowca

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Świat obiegły wizualizacje basenu, jaki ma powstać na dachu jednego z londyńskich wieżowców. Co w nim wyjątkowego?

Przede wszystkim basen zostanie zlokalizowany na dachu 55-piętrowego hotelu – będzie jednym z najwyżej położonych basenów na świecie. Jakby tego było mało, cała powierzchnia basenu zostanie wykonana z lanego akrylu. Korzystający z basenu będą mogli podziwiać panoramę Londynu z każdej ze stron – szklane ściany oraz szklane dno dają wyjątkowy efekt.

Największa atrakcja hotelu będzie widoczna już po przekroczeniu pierwszego progu hotelu – planowane jest wybudowanie otwartego atrium, dzięki czemu goście hoteli od razu będą mogli ujrzeć szklany basen, który zastąpi zwykły, neutralny sufit.

- Advertisement -

Co więcej, basen będzie podświetlany, dzięki czemu hotel nocą ma przypominać „pochodnię klejnotem”. Kształt wieżowca sprzyja tej metaforze, ciekawie również uwypukla rolę basenu, która bez wątpienia jest nadrzędna. Goście hotelowi prawdopodobnie zdecydują się na wybór tego hotelu przede wszystkich ze względu na możliwość popływania w oszklonym basenie.

Wizualizacje wyglądają na tyle perfekcyjnie, że wielu powątpiewa, czy projekt jest możliwy do realizacji. Wykorzystano osiągnięcia nowoczesnego budownictwa, aby szklany basen nie tylko doskonale wyglądał, ale również doskonale funkcjonował. Specjalny anemometr będzie monitorował prędkość wiatru, przekazywał informacje do systemu zarządzania i regulował temperaturę basenu – wszystko po to, aby woda nie rozlewała się pod wpływem wiatru na ulicę. Byłby to dość spory problem, ponieważ basen ma pojemność 600 tysięcy litrów.

Niektórzy zwracają uwagę na brak jakiegokolwiek wejścia. W jaki sposób goście hotelowi będą mogli skorzystać z basenu? Prawdopodobnie projekt zawiera schody, których nie widać w wizualizacjach – są one ukryte, nie niszczą minimalistycznego designu basenu.

Innym problemem, jaki zastanawia internautów, jest deszczowa londyńska pogoda. Basen nie posiada zadaszenia – czy w takim razie będzie można z niego korzystać tylko podczas słonecznych dni? Co z wodą deszczową, która będzie napełniać zbiornik? A może dach – podobnie jak schody – znajduje się w projekcie, ale nie został uwypuklony na wizualizacjach? Na te wszystkie pytanie będzie można odpowiedzieć już niedługo. Compass Pools, firma, która odpowiada za stworzenie basenu, planuje rozpoczęcie budowy w 2020 roku. Dokładna lokalizacja, w której ma znaleźć się hotel z podniebnym basenem, nie została podana.

fot: źródło
fot: źródło
fot: źródło

Przeczytaj także:

WROsound po raz jedenasty we Wrocławiu! Lato w pełni!

Pociąg z Łodzi prosto na warszawskie lotnisko!

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM…ŚWIĘTUJEMY 30 LAT WOLNOŚCI