Strona główna Ciekawostki Zdjęcia Japonii z lat 70′ wyglądają jak film science fiction!

Zdjęcia Japonii z lat 70′ wyglądają jak film science fiction!

0
Zdjęcia Japonii z lat 70′ wyglądają jak film science fiction!
Tokyo, Shinjuku, 5 a.m., 1976.

Mimo, że globalizacja nastąpiła w zastraszającym tempie, krajobraz stolicy Japonii wciąż wyróżnia się charakterystycznym blaskiem. Jednak dzięki tym zdjęciom możemy zobaczyć niepowtarzalny klimat Tokyo z lat 70.

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Greg Girard jest fotografem pochodzącym z Kanady, jednak większość swojej kariery spędził w krajach Azjatyckich. Jego praca często skupia się na transformacjach zarówno fizycznych jak i społecznych danego regionu.

Z okazji nadchodzącej publikacji swojej najnowszej fotoksiążki pt. „tokyo-yokosuka 1976-1983” artysta opublikował zbiór nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, które przenoszą nas do Japonii jeszcze przed transformacją w nowoczesną metropolię jaką znamy dzisiaj. Zarówno ludzie jak i krajobrazy Tokyo i Yokosuki zabierają nas w nostalgiczną podróż do lat 70, gdzie dzięki umiejętnością artysty czujemy się jakbyśmy byli odbiorcami scen z filmu science fiction.

Pierwszy raz odwiedzając Japonię w 1976 roku Girard nie przypuszczał, że zostanie w Tokyo na dłużej. Dzięki pasji i determinacji udało mu się połączyć dwa etaty – nauczyciela języka angielskiego oraz fotografa, często spacerując po ulicach do późnych godzin nocnych. Artysta podróżując po ulicach malowniczej stolicy wielokrotnie złapał aparatem moment decydujący, oddający w pełni atmosferę i dający poczuć się częścią innej rzeczywistości.

Zobacz też: Festiwal Ethno Port po raz kolejny w Poznaniu! 

Zachęcam do zapoznania się z innymi pracami autora na jego stronie internetowej, gdzie można również zakupić jego najnowszą jak i wcześniejsze publikacje fotograficzne własnoręcznie podpisane przez autora. A wam z czym się kojarzą takie fotografie? Dajcie znać w komentarzach! 

źródło: Designboom

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl