Strona główna Społeczeństwo Znany chiński fotograf zniknął. O czym ten kraj nie chce rozmawiać?

Znany chiński fotograf zniknął. O czym ten kraj nie chce rozmawiać?

0
Znany chiński fotograf zniknął. O czym ten kraj nie chce rozmawiać?
Chińska Republika Ludowa to najbardziej zaludniony kraj świata, który nie tylko nakłada wiele zakazów, ale też nie lubi mówić o problemach. Narkotyki, HIV, problemy środowiskowe dotyczą każdego kraju, nawet jeśli jego władzę próbują to ukryć.

Lu Guang to wielokrotnie nagradzany chiński fotograf. 23 października artysta poleciał do Urumqi, aby wziąć udział w kilku wydarzeniach fotograficznych. Następnie miał się udać do Syczuan na spotkanie ze swoim przyjacielem. Niestety do niego nie doszło.
Chen, przyjaciel fotografa nie mógł się z nim skontaktować, a jego żona Xu Xiaoli mówi, że nie ma z mężem kontaktu od 3 listopada.

Zdjęcie: źródło

Xu skontaktowała się z żoną osoby, która zaprosiła Lu Guang do Xinjiang. Powiedziano jej, że zarówno on, jak i gospodarz zostali zabrani przez bezpieczeństwo narodowe, co później potwierdzili oficerowie z prowincji Zhejiang.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kevin znowu został sam w domu!

Jako najbliższy członek jego rodziny nie otrzymałam zawiadomienia o jego aresztowaniu. Wielokrotnie kontaktowałam się z policją Xinjiang, ale nie byłam w stanie się przebić – napisała na Twitterze żona.

Pracownik w mieście Wuhai, Mongolia Wewnętrzna, 10 kwietnia 2005 r. Źródło: Lu Guang

W rzeczywistości w Chinach nigdy nie wiesz czy wpadniesz w kłopoty, ponieważ nie ma zapisanych reguł – powiedział rok temu fotograf w wywiadzie.

Jedenastoletnia Xu Li, u której zdiagnozowana raka kości. Lu Guang

Lu Guang

Lu Guang

Lu Guang

Chiny są co do wielkości drugą gospodarką świata, której rozwój spowodował wiele zanieczyszczeń.

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: f7kraków

Lu Guang

Niepełnosprawne sieroty adoptowane przez rolników. Lu Guang

Świątynia Lasegn z 200-letnią tradycją, która obejmuje badanie leków mongolskich, zanieczyszczona pobliskimi fabrykami. Lu Guang

Chińczycy pracujący w kurzu. Lu Guang

Lu Guang

Lu Guang

W 2014 roku fotograf wygrał w konkursie World Press Photo za ujawnienie 'wioski AIDS’, gdzie 678 osób zostało zarażonych wirusem HIV po sprzedaży krwi.

Lu Guang

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!