Strona główna Ciekawostki O co Polacy pytali Google w 2018 roku?

O co Polacy pytali Google w 2018 roku?

0
O co Polacy pytali Google w 2018 roku?

Google jak co roku podsumowało najczęściej wyszukiwane pytania. Dzięki tego typu statystyką możemy się dowiedzieć co trapi najbardziej cały świat, ale też jakie tematy są najczęściej poruszane w Polskim internecie.

Akcja poszukiwawcza poznańskiego artysty. Ktokolwiek widział! 

Ewidentnie najważniejszym wydarzeniem tego roku w Polskim internecie były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Dopiero w następnej kolejności padały pytania o takie wydarzenia jak wybory samorządowe czy Eurowizja. TOP 5 wyszukiwanych wydarzeń zamykają Mistrzostwa Świata w siatkówce. Wygląda na to, że statystyczny Polak to mocno zaangażowany obserwator sportowy!

Darmowy koncert na 100 lecie Powstania Wielkopolskiego! Odbierz bilety! 

Co to jest..?

Największą zagadką zeszło roku było dla nas pojęcie RODO, czyli ogólne rozporządzenie unijne o ochronie danych osobowych, które dość drastycznie zmieniło internet, który znaliśmy wcześniej. Na drugim miejscu pojawia się równie wielki temat 2018 roku, wynikający z 100 lecia odzyskania niepodległości. Polacy gorliwie próbowali się dowiedzieć czym właściwie jest niepodległość.

Jeśli chodzi o pytania z kategorii Ile..? zarobki wbrew pozorom pojawiają się tylko dwukrotnie. Najczęściej googlowanym hasłem tej kategorii było abstrakcyjne pytanie „Ile palców ma koń?”. Dopiero w drugiej kolejności zastanawialiśmy się ile zebrał WOŚP, ile jeszcze czasu do wakacji, ile skrzydeł ma motyl oraz ile zarabia radny. Poetycko.

Filmy, które najbardziej zdominowały nasz lokalny internet są bardzo zróżnicowane. Nie dziwi Kler Smarzowskiego na pierwszym miejscu, natomiast historia zespołu The Queen w filmie Bohemian Rhapsody, który pojawił się dopiero pod koniec roku jest już sporym zaskoczeniem. Polska komedia Planeta Singli 2 zamyka podium, nieznacznie tylko wyprzedzając Nowe oblicze Greya i Kobiety Mafii.

Ze statystyk googla ewidentnie wynika, że nie jestem statystycznym Polakiem. Jednak nie o to chodzi w tym podsumowaniu żeby zastanawiać się kim się jest, ale żeby dowiedzieć się czegoś o nas wszystkich. Dlatego też w krótkim video, które Google wypuściło w ramach podsumowania sugerują, że najważniejsze i najbardziej ludzkie i tak jest

dobro.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂