Znamy szczegóły Betlejem Poznańskiego. W tym roku aż 4 lokalizacje!

0
212
Tegoroczne Betlejem Poznańskie w nowych lokalizacjach. Źródło: Twitter

Znane są już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznego Betlejem Poznańskiego. W związku z licznymi remontami w centrum Poznania, w tym także płyty Starego Rynku – władze miasta podjęły decyzję, że w tym roku jarmark świąteczny będzie aż w czterech różnych lokalizacjach. 

W tym roku będzie wyjątkowa edycja Betlejem Poznańskiego. Z powodu wielu remontów, jarmark świąteczny nie odbędzie się na Starym Rynku. Jednak władze miasta chcąc wynagrodzić to mieszkańcom, postanowili, że stworzą w tym roku aż cztery lokalizacje.

Po raz pierwszy Betlejem pojawi się na placu Kolegiackim, na tym nowym placu. Tam będziemy mieli stoiska handlowe, atrakcje i to wszystko, z czym Betlejem jest kojarzone – mówi Patryk Pawełczak z Urzędu Miasta​.

Czytaj: Rusza kolejna odsłona festiwalu „Senioralni Poznań”

To nie koniec niespodzianek. Po raz pierwszy Betlejem Poznańskie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które zgodnie z planem otwierają się na poznaniaków.

Jest olbrzymia szansa, że będzie tam bardzo duże koło młyńskie. Prawdopodobnie pojawi się tam także lodowisko. Takie naprawdę fajne, jakie kojarzymy z zachodnich miast w okresie świątecznym, bardzo atrakcyjne – dodał Pawełczak. 

Czytaj: Butelkomaty w sklepach Lidl w Poznaniu

Trzecią lokalizacją jest plac Wolności, a czwartą – rynek Łazarski. Pierwsze wydarzenia związane z Betlejem Poznańskim rozpoczną się już 18 listopada. Początek spotkamy się na placu Kolegiackim i placu Wolności.