Coraz więcej zwierząt w krakowskim schronisku

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Duża ilość zwierząt trafiła do schroniska w Krakowie. Mowa o 300 kotach i ponad 300 psach. To o 100 czworonogów więcej niż rok temu. 

Do schroniska w Krakowie przy ulicy Rybnej trafiło dużo psów i kotów. Porzucone zwierzęta coraz częściej trafiają na ulice lub do schroniska. Rosnąca inflacja, coraz droższe rachunki za wszystko i rosnące ceny w sklepach mają na to wpływ. Coraz więcej osób decyduje się pożegnać ze swoimi pupilami, ponieważ koszty ich utrzymania stają się zbyt duże do udźwignięcia. Do schronisk trafia rekordowa liczba zwierząt.

Te liczby nie spadły poniżej 300 od wielu, wielu miesięcy. Dla nas to nie jest normalne, ale dla niektórych ludzi, którzy mają problem utrzymać rodzinę i w dodatku zwierzaka jest najprostszym rozwiązaniem pozbycie się tego zwierzaka – mówi Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ). Tylko czy to jest najlepsze rozwiązanie? Przecież zawsze jest jakieś wyjście. 

- Advertisement -

Czytaj: Krakowska uczelnia szukając oszczędności, zamknęła basen

Od lat KTOZ wydaje karmę osobom w trudnej sytuacji finansowej. Współfinansuje także leczenie zwierząt. Jednak pracownicy KTOZu apelują o to, aby decyzja o adopcji psa czy kota była podjęta świadomie. A jak wiemy, tak często nie jest. Zwłaszcza, jeśli zwierzę jest dawane jako prezent małemu dziecku, które nie jest świadome nowych obowiązków.

Najprościej jest przyjść i zobaczyć zwierzę. Pofatygować się na spacer zapoznawczy, jeśli mamy zwierzę, można go zabrać aby się poznały. Przynosimy ze sobą smycz, obrożę i dobre nastawienie, a ostatnim krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej – tłumaczy Marzena Wędzicha z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych w Krakowie

Wszystkie informacje o adopcji oraz o formach pomocy dla czworonogów można znaleźć na stronie internetowej organizacji.