Zapnij klamerkę w jednym z 6 miejsc na uchu – to zaskakujący i skuteczny sposób na ból.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Według chińskiej medyny nasze ucho zawiera 6 bardzo istotnych punktów, które są ściśle powiązane z innymi narządami w naszym ciele. Refleksologia ucha znana jest od tysięcy lat. Najprawdopodobniej wywodzi się ze stosowanej w Chinach akupunktury. 

Klamerka i ucho brzmi dość absurdalnie, ale to bardzo skuteczny sposób na złagodzenie bólu. Nasze uszy są bardzo czułe na dotyk, więc warto wypróbować ten sposób na złagodzenie bólu.

- Advertisement -

Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich punktów na uchu, pokazanych na zdjęciu poniżej. Aby nie uciskać cały czas, można wspomóc się klamerką do wieszania prania, uciskając konkretny punkt przez kilkanaście sekund. Sposób ten zyskuje na popularności.

W zasięgu ucha znajduje się szereg sześciu punktów uciskowych połączonych z częściami ciała, które mogą wywoływać podrażnienia i nieprzyjemny ból. Ucisk tych punktów sprawia, że możesz zmniejszyć ból właśnie w tych częściach ciała.

 

Ucisk ucha w najwyższej części pomaga pozbyć się bólu pleców i ramion. Umieszczenie klamerki w tym miejscu wywoła ulgę, gdy czujesz ból w tym obszarze, obniży napięcie mięśniowe. Aby poczuć ulgę uciskaj tę górną część ucha kilka razy dziennie. Systematyczność popłaci.

Drugi punkt umiejscowiony niżej odpowiada za organy wewnętrzne. Oczywiście, jeżeli masz silne wewnętrzne bóle, niezwłocznie udaj się do lekarza. Uciskanie zalecamy, gdy czujesz drobny dyskomfort. Ulgę powinieneś poczuć po kilku dniach.

Górno-środkowa część ucha powiązana jest z bólem i sztywnością w stawach. Uciskanie w tym miejscu doskonale wpływa na stawy i pomaga zredukować dolegliwości bólowe.

Dolno-środkowa część ucha powiązana jest z bólem zatok i gardła. Jeśli będziesz systematycznie uciskał tę część ucha udrożnisz zatoki oraz złagodzisz stan zapalny wewnątrz organizmu. Korzystnie wpłyniesz także na gardło podczas infekcji i złagodzisz uciążliwy ból gardła.

Najniższa część ucha połączona jest z głową i sercem. Uciskanie tego miejsca może być skuteczne w łagodzeniu bólu głowy i wysokiego ciśnienia. Jeżeli masz ból głowy wywołany zmianami ciśnienia – obowiązkowo uciskaj kilka razy dziennie to miejsce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Antynowotworowy sok, który wyleczył już ponad 42 000 osób. Kuracja trwa 6 tygodni!

Źródło i zdjęcia: webniusy.com