Zamiast kinowych foteli… łóżka!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Kino zachęca dużym ekranem i najnowszymi produkcjami, odrzucają natomiast niewygodne fotele. W jednym z szwajcarskich miast postanowiono sprostać oczekiwaniom miłośników filmu i połączyć komfort domowego oglądania z kinową jakością.

Cinema Pathé, sporych rozmiarów przedsiębiorstwo kinematograficzne, funkcjonuje we Francji, Holandii, a także w Szwajcarii. W każdych z tych krajów wybudowano sieć multipleksów, ale to właśnie w Szwajcarii postanowiono stworzyć nietypową salę kinową. Czy łóżka zamiast foteli w kinie w Spreitenbach to tylko początek większej zmiany? Może już niedługo fotele kinowe odejdą w zapomnienie, a wygodne łóżka dla widzów staną się codziennością?

Na razie jednak Cinema Pathé zaproponowało podobne rozwiązanie w jednym z multipleksów. Fotele zastąpione zostały jedenastoma podwójnymi łóżkami. Łóżka umieszczone są na różnej wysokości, tak aby widzowie z głębi sal również mogli wygodnie oglądać. Każde z nich posiada regulowane zagłówki oraz poduszkę, prześcieradło i koc, które kino obiecuje wymieniać po każdym seansie. Wszystkie udogodnienia mają sprawić, aby widzowie poczuli się jak w domu. Dlatego oprócz łóżka i poduszek, dzięki którym mogą wygodnie się położyć podczas oglądania, widzowie otrzymują także domowe kapcie.

- Advertisement -

Możliwe jest też zamówienie jedzenia i napojów, które będą czekać na widzów na stoliku obok łóżka. Zapomnijmy o staniu w długich kolejkach, kupowaniu popcornu na ostatnią chwilę. Bilet VIP zawiera w cenie przekąski, jakie zostaną dostarczone wprost do wybranego przez nas łóżka.

Ile kosztuje oglądanie najnowszych produkcji w takich warunkach? Cena nie należy do najniższych. Bilet VIP, czyli opcja z jedzeniem, to koszt rzędu 49 szwajcarskich franków. Natomiast regularne bilety kosztują niecałe 20 szwajcarskich franków. W przełożeniu na złotówki, wizyta w kinie wyposażonym w łóżka kosztuje od 75 do 180 złotych.

Nie jest to jedyna sala, w której nie znajdziemy niewygodnych, standardowych foteli. Kino oferuje także sale z kanapami oraz z pufami. Kolorowe pufy przeznaczone są dla najmłodszych, którzy w przerwie od oglądania mogą skorzystać ze zjeżdżalni czy basenu z kulkami. Dzieciom, którym trudno wysiedzieć w jednym miejscu nawet podczas oglądania najciekawszej bajki, na pewno spodobają się te dodatkowe atrakcję.

fot: źródło
fot: źródło

Przeczytaj:

Warsaw Oldtimer Show 2019

Hodował w mieszkaniu ponad tysiąc myszy!

Lonley Planet ogłosiło swój ranking 10 „gorących” destynacji na lato 2019