Lonley Planet ogłosiło swój ranking 10 „gorących” destynacji na lato 2019

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Dla wielu podróżników Lonely Planet to podstawowe źródło informacji. Nic dziwnego. Ich przewodniki są bardzo szczegółowe i kompletne – nadadzą się zarówno dla przygodnego podróżnika, jak i zaprawionego w bojach trampa. Teraz wydawnictwo ogłosiło swoją listę najciekawszych miejsc w 2019 roku. Wiele z nich to znane miesca, ale kilka pozycji może nas zaskoczyć.

Zwycięskie, pierwsze miejsce zajmują Wysokie Tatry w północnej Słowacji, na granicy z Polską. Wsród atrakcji wymieniono, 2.655-metrowy Gerlach, a także jezioro lodowcowe Štrbské Pleso. Lonely Planet podkreśla też niesamowitą przyrodę słowackich gór, w których spotkać możemy się z niedźwiedziami brunatnymi, rysiami i wilkami wędrującymi po okolicy. Na liście jest także Lichtenstein, który można zwiedzać w weekend. Do dyspozycji mamy  75-kilometrowy szlak z pięknymi górskimi widokami i mocno dziewiczą przyrodą. Wydawnictwo poleca odwiedzić ten kraj w okolicach 15 sierpnia, podczas Święta Niepodległości. Wtedy, nawet w niewielkich miasteczkach odbywają się huczne uroczystości.

- Advertisement -

Dla tych, którzy szukają wypoczynku na plaży, lista Lonely Planet proponuje północny region Chorwacji – Istria. Miejsce to znane jest z czystej wody, wspaniałego wina i historii sięgającej czasów starożytnego Rzymu.

https://www.instagram.com/p/Bxwb5lEH7JJ/

Na liście znajdują się także Szetlandy, położone około 170 kilometrów od północnego wybrzeża Szkocji. Surowy klimat i zimne wody oceanu atlantyckiego nie sprzyjają kąpaniu się. To raczej coś dla fanów wikingów. Zresztą, odbywają się tam festiwale poświęcone  nordyckim wojownikom, w tym słynny Up Helly Aa Festiwal. Fani zimniejszych klimatów powinni odnaleźć się też na Islandii. Lonely Planet poleca oczywiście słynny szlak Golden Circle. Trasa ma tylko 230 km i jest to idealny pomysł, jeśli spędzamy na Islandii tylko kilka dni. Szlak zaczyna się i kończy w Reykjaviku, a po drodze możemy natknąć się na prawie wszystkie charakterystyczne elementy przyrody, na jakie można zobaczyć na tej wyspie. Nie bez powodu o szlaku mówi się, że to Islandia w miniaturze.

https://www.instagram.com/p/Bxuj3PAgRH7/

Pełny ranking miejsc proponowanych przez wydawnictwo Lonely Planent:

  1. Wysokie Tatry, Słowacja

2. Madryt, Hiszpania

3. Golden Circle, Islandia

4. Hercegowina, Bośnia i Hercegowina

5. Bari,Włochy

6. Szetlandy, Szkocja

7. Lyon, Francja

8. Liechtenstein

9. Vevey, Szwajcaria

10. Istria, Chorwacja