Brytyjski McDonald’s wprowadził papierowe słomki. Ludzie chcą powrotu plastikowych.

0
667

Brytyjski McDonald’s, tak jak obiecał, wprowadził papierowe słomki i calkowicie wycofał plastikowe, co nie wszystkim się spodobało.

Plastikowe słomki znikają z najróżniejszych lokali, w tym z McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Brytyjski McDonald’s w zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu wielkiej zmiany wprowadził ją w życie. Każdego dnia w 1391 restauracjach zużywa się około 1.8 miliona słomek, to duża ilość plastiku, który dzięki ostatniej zmianie nie będzie już problemem (w tej postaci, w tej restauracji).

– Nasi klienci powiedzieli nam, że chcą, abyśmy również byli przyjaźni środowisku, ale żeby zmiana na lepsze odbyła się bez narażania obecnego doświadczenia związanego z konsumpcją w naszych restauracjach – powiedział Paul Pomroy, dyrektor generalny McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii. – W ciągu ostatnich kilku miesięcy ściśle współpracowaliśmy z nowymi dostawcami słomek, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli naszych klientów.

Rozwiązanie jednak nie zadowoliło wszystkich. Na portalu 38 Degrees pojawiła się petycja w celu przywrócenia plastikowych słomek w restauracjach McDonald’s, którą podpisało dziesiątki tysięcy osób. Według nich papierowe słomki po chwili robią się rozmoczone, a nawet „papierowe słomki zrujnowały im życie”. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Cudowna wioska w Maroku.

Zdj.: McDonald’s

Zwolennicy plastikowych słomek nie są popierani przez większość społeczeństwa. Nawet portal, na którym pojawiła się petycja wydał oświadczenie: „Ta petycja została rozpoczęta przez ludzi, a nie przez portal 38 Degrees” – czytamy w poście właścicieli portalu. – „Używanie jednorazowych plastików, takich jak słomki, kubki, butelki, i ich wyrzucanie ma ogromny wpływ na nasze środowisko, zanieczyszcza oceany i naszą planetę. Unikajmy ich.”

McDonald’s również postanowiło się wypowiedzieć: „Nasi dostawcy zrobili dla nas papierowe słomki, które przetrwają co najmniej 30 minut w nienaruszonym stanie w znacznej większości naszych napojów. Zostały one wprowadzone po otrzymaniu pozytywnej opinii większości klientów i cieszymy się, że przyczyniamy się do postępu w usuwaniu plastiku z naszych restauracji i podejmujemy istotne kroki w celu zmniejszenia złego wpływu na środowisko”

Zdj.: McDonald’s

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl