Uber wprowadza szkolenia dla kierowców. Także z języka polskiego.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W czasie konfliktu kierowców Ubera i taksówkarzy, z ust tych drugich często padał argument mówiący o niskiej jakości usług, amerykańskiej firmy przewozowej. Taksówkarze skarżyli się, że kierowcy Ubera często nie znają topografii miasta, a nawet nie mówią po Polsku. Teraz kierownictwo Ubera postanowiło to zmienić. Wprowadza bezpłatne szkolenia dla kierowców, a także specjalny kodeks postępowania.

‘To pierwsza tak duża akcja tej firmy w regionie. Rewolucyjny Kodeks Postępowania Partnerów – to dokument, w którym znajdą się zapisy dokładnie określający obowiązki partnerów flotowych. Zobowiązuje on kierowców, a także dostawców Uber Eats do przestrzegania polskiego prawa, a także starannie określonych standardów marki – takich jak uprzejme zachowanie, czy zdolność sprawnej komunikacji z klientem. Zmiany, które powoli do nas docierają, od jakiegoś czasu są standardem w innych państwach. Coraz częściej od kierowców wymaga się posiadania pozwolenia na przewóz osób albo licencji taksówkarskiej. Wprowadza się też wiele ograniczeń mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i klientów.

- Advertisement -

Za nieprzestrzeganie tych zapisów kierowcom grozić będzie usunięcie z platformy. Rygorystyczne przestrzeganie zasad, ma poprawić wizerunek marki i pozwolić jej na legalną i sprawiedliwą konkurencję z klasycznymi korporacjami taksówkarskimi. Głównymi kategoriami zapisanymi w Kodeksie są;

– zakaz dyskryminacji,
– procedura dotycząca skarg
– prawa kierowców
– prawo do wynagrodzenia
– prawo do bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

 „Naszym najważniejszym zadaniem jest odzyskanie zaufania kierowców, konsumentów i opinii publicznej” – mówi Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie Uber.

Nie od dziś wiadomo, że wielu kierowcom Ubera, może być trudno szybko przystosować się do nowych zasad. Część z nich nie pochodzi z Polski, a nauka języka, czy topografii miasta zajmuje dużo czasu i wymaga wkładu finansowego. Uber zamiera więc wyjść swoim pracownikom naprzeciw i proponuje im bezpłatne szkolenia m.in. w zakresie nauki języka polskiego, topografii miasta, form zatrudnienia oraz odprowadzania podatków w Polsce, a także sposobów udzielania pierwszej pomocy.