Gigantyczny pożar we Wrocławiu!

0
564
zdjęcie/źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/wielki-pozar-we-wroclawiu/01njd1g#slajd-1

Płonie wrocławska hala przy ulicy Szczecińskiej. Walka z ogniem trwa już ponad 3 godziny. Niestety pożaru wciąż nie udało się opanować. Władze apelują do mieszkańców okolicy o pozostanie w domach i zamknięcie okien.

Pierwsze informacje sugerowały, że płonie wrocławska sortownia śmieci WPO Alba. Firma poinformowała jednak, że pożar dotyczy hali znajdującej się obok ich terenu. Ze wstępnych informacji wynika, że płoną odpady magazynowe firmy zajmującej się recyklingiem plastiku.

Pożar wybuch między godziną 20:00-21:00. Niestety do tej pory nie udało się opanować ognia. Płonie obiekt o długości 150 metrów. Na miejscu pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej z Wrocławia i pobliskich miejscowości. Pomaga im ratownictwo chemiczne. Najważniejszym zadaniem służb na daną chwilę jest powstrzymanie przed rozprzestrzenieniem się ognia na teren wspomnianej sortowni WPO Alba.

Nie znana jest jeszcze przyczyna pożarów oraz cała zawartość palącej się hali. Nie wiadomo też czy są ranni. Służby apelują do mieszkańców okolicy o pozostanie w domach.

O postępach akcji będziemy informować na naszej wrocławskiej stronie —> f7wroclaw

Uwaga, potężny pożar hal magazynowych przy ul. Szczecińskiej. Pali się hala magazynowa o długości około 150 metrów. Strażacy na pewno jej nie ugaszą. Trwa obrona składowiska odpadów przylegającego do hali i sąsiadujących budynków. Jak ostrzega Leszek Logosek pełniący dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego, jeśli ktoś nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, powinien pozostać w domu i zamknąć okna, a jeśli ktoś jest poza domem, powinien do niego jak najszybciej wrócić.

Publisert av Rada Osiedla Żerniki Søndag 16. desember 2018