Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę, aby pomóc chorym dzieciom na raka

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Pan Tomek kolejny raz organizuje takie przedsięwzięcie. Bieg pod hasłem „Kilometry życia” wraz z wrocławskim Przylądkiem Nadziei podjął trudne wyzwanie: pobiegnie z Wrocławia aż do Jasnej Góry. Dzięki temu pomoże dzieciom, które walczą z rakiem. Każdy może dołączyć do tej akcji.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową już od 29 lat pomaga dzieciom chorym na raka. To dzięki tej fundacji powstała znajdująca się we Wrocławiu Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Aktualnie jest to największy ośrodek przeszczepowy w Polsce, do którego trafiają dzieci z całego kraju. Szpital wspierany jest wyłącznie przez darczyńców i wolontariuszy.

Fundacja finansuje głównie zakup nierefundowanych leków dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei. Opłaca też wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie onkologiczne i badania naukowe związane z leczeniem nowotworów. Dodatkowo, organizowane są różnego typu akcje, mające na celu zebranie odpowiednich kwot dla pacjentów czy organizowanie dla nich paczek świątecznych. Jednym z głośnych przedsięwzięć był Dzień Szpilek w wyniku którego zebrano 223 810 zł.  

- Advertisement -

Czytaj: WROśnij we WROcław – można się już zapisywać

Teraz przyszedł czas na akcję „Sztafeta z Przylądka na Jasną Górę”. Oprócz Pana Tomka może dołączyć każdy z nas – biegnąc, jadąc na rowerze czy pokonując trasę pieszo. Każdy kilometr będzie zaliczany w specjalnej aplikacji.

Akcja powstała, aby każda osoba w Polsce zwróciła uwagę na los dzieci walczących z rakiem. Dodatkowo, zbierane są pieniądze na Fundusz Ratunkowy dla dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei. Pan Tomek do każdej akcji podchodzi bardzo emocjonalnie i osobiście, ponieważ jego syn Szymon jest podopiecznym fundacji. 

– Mam na imię Tomek. Uwielbiam biegać, to moja największa pasja. Jednak teraz swoją uwagę skupiam na moim synu – Szymonie, który mierzy się z najtrudniejszym wyzwaniem: mięsakiem tkanek miękkich. Wykorzystując swoją pasję postanowiłem dodać Szymonowi i dzieciom z Kliniki Przylądek Nadziei siłę i motywację do walki z chorobą. Podejmując się biegowego wyzwania “Sztafetą z Przylądka na Jasną Górę” – pisze na swojej stronie internetowej pomysłodawca akcji. 

Start biegu rozpocznie się 2 maja o godzinie 8:00. Pan Tomek wraz ze wszystkimi chętnymi wyruszą spod Kliniki Przylądek Nadziei w stronę Jasnej Góry w Częstochowie. W tym biegu każdy ma biegać tyle, ile da radę. W taki sposób zbierane są kilometry życia dla dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei. Łącznie trasa mierzy 75 kilometrów.

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Olsztyna!

Każdy może pobiec również tam, gdzie obecnie się znajduje. Wszystkie kilometry będą wsparciem wyzwania. Jeśli nie możesz pobiec – wsiądź na rower lub pójdź na spacer. Każda forma aktywności jest mile widziana, a wspólne kilometry będą zliczane tutaj: https://forms.gle/faRnVPpxT2zM5oTH7

Trasa Sztafety z Przylądka na Jasną Górę:

  • 1 odcinek, dystans 10km Przylądek Nadziei – Stadion Olimpijski
  • 2 odcinek, dystans 16km Laskowice Oławskie -Bierutów
  • 3 odcinek, przerwa w Namysłowie
  • 4 odcinek, dystans 23km Namysłow-Wołczyn
  • 5 odcinek, dystans 6 km Stare Olesno- Olesno
  • 6 odcinek, dystans 10km Bodzanowice -Panki
  • 7 odcinek, dystans 10km Blachownia- Jasna Góra