Trwają przygotowania do 13. edycji Short Waves Festiwal!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Praca wre, trwają przygotowania do trzynastej edycji festiwalu filmów krótkometrażowych – Short Waves. 

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który przez blisko 13 lat swojej działalności stał się jedną z najważniejszych imprez filmowych w kraju prezentujących wyłącznie krótkie metraże. 

Już niedługo w Poznaniu odbędzie się 13. edycja Short Waves Festiwal. W tym roku z powodu pandemii impreza odbędzie się w Internecie. Widzowie będą mogli obejrzeć krótkometrażowe produkcje na specjalnej stronie internetowej oraz stacjonarnie, jeśli rząd poluzuje restrykcje związane z COVID-19. 

- Advertisement -

Czytaj: „Stołówka dla fifnych owadów” – nowa akcja w Poznaniu

Właśnie trwają zapisy do Jury Młodych, gdzie młodzież ma szansę sprawdzić się w roli jurorów – mówi Karolina Sienkiewicz, rzeczniczka Short Waves Festiwal.

– To niepowtarzalna okazja, by dołączyć do grona osób, które będą mogły nagrodzić filmy. Jest to skierowane do osób poniżej osiemnastego roku życia. Mogą one zasiąść w jury i przyznać własną nagrodę.

Czytaj: W Poznaniu rusza Gran Fondo Series

Dodatkowo, można też zostać wolontariuszem festiwalu lub zgłosić swój ogród do wydarzenia o nazwie Random Garden Cinema.

– Pokazy w ogródkach poznaniaków. Można zgłosić ogród swojego domu lub dziedziniec kamienicy. Można zgłosić też lokalizację plenerową, do której ma się miejsce. Wtedy my analizujemy zgłoszenia i organizujemy tam pokaz.

Tegoroczna 13. edycja festiwalu Short Waves rozpocznie się 14 czerwca i potrwa 7 dni. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.