„Wylogowani” – student z Poznania nakręcił film o depresji wśród młodzieży

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

„Wylogowani” to krótkometrażowy film dokumentalny, dotyczący depresji wśród młodzieży.

Depresja to choroba, a nie objaw słabego charakteru czy chwilowej chandry. Na depresją choruje około 350 mln ludzi na świecie i 1,5 mln Polaków. Depresja może dopaść każdego – kobiety, mężczyzny i niestety coraz częściej dotyka nastolatków. Nie liczy się status majątkowy czy popularność. Szybka diagnoza, odpowiednie leki i psychoterapia dają dużą szansę na powrót do pełni zdrowia psychicznego.

Student z Poznania stworzył krótkometrażowy film o depresji wśród młodzieży, aby zmienić postrzeganie ludzi, u których zdiagnozowano depresję, a także uwzględnić grupę osób, które pomagają takim osobom.

- Advertisement -

Czytaj: Z Poznania będziecie mogli pojechać pociągiem do Paryża!

Film „Wylogowani”, w reżyserii studenta UAM Maksymiliana Dyśko, prezentuje ludzi młodych, u których zdiagnozowano depresję oraz specjalistów, fundacje i centra terapii. Materiał porusza problematykę tematu depresji, ma na celu zaprzestanie stygmatyzacji osób, u których została zdiagnozowana depresja oraz zwraca szczególną uwagę na rozwiązania i pomoc, które są oferowane przez wiele instytucji i organizacji.

„O depresji trzeba mówić i pokazywać ją szerszemu gronu” – tak twierdzi Maksymilian Dyśko.

„WYLOGOWANI” to opowieść o depresji wśród młodzieży” – mówi autor filmu.

„Porusza on tematykę depresji u ludzi młodych. Celem było zaprzestanie stygmatyzacji tych osób, pokazanie czym jest depresja i jak ona się objawia.”

Czytaj: 8 sposobów, w jakie depresja wpływa na nasze ciało

Autorowi zależy na tym, aby materiał zmienił postrzeganie ludzi, u których zdiagnozowano depresję, a także uwzględnił grupę osób, które pomagają takim osobom.

„Pojawia się element fabuły, animacji. To wszystko przeplata się z wypowiedziami osób ze zdiagnozowaną depresją, wypowiedziami specjalistów, psychoterapeutów. Są również wypowiedzi fundacji – Fundacji Itaka oraz Fundacji Słonie na Balkonie – a także przedstawione są wydarzenia, które na co dzień dzieją się w centrach terapii.”

Film jest już zgłaszany na różne festiwale, a ponadto planowane są kolejne produkcje, poruszające inne problemy, z którymi boryka się młodzież. Film „WYLOGOWANI” zobaczycie poniżej.

Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych